Одеські депутати міськради провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II

Лише 17 депутатів Одеської міської ради підтримали демонтаж та перенесення пам'ятника «Засновникам Одеси» до Одеського історико-краєзнавчого музею.

Про це стало відомо на засіданні сесії міськриди 28 вересня.

Під час обговорення питання про снос скандального  пам'ятника депутат Андрій Вагапов відмітив, що пам'ятник Катерині - це маркер "руського миру". Зараз окупанти планують встановити такий монумент у тимчасово окупованих Херсоні та Луганську. Саме тому цій скульптурі не місце в центрі Одеси.

Депутат Олег Звягін додав, що наразі пам'ятник вже не охороняється, оскільки неодноразово піддавався нападам.

"За" проголосували 17 депутатів, проти — 0, один утримався. З 63 депутатів за списком, були присутні на засіданні 40 депутатів.

Нагадаємо, 18 вересня біля пам’ятника Катерині ІІ люди влаштували акцію протесту, вони принесли з собою плакати з написами: "Катерина = путін", "Чи довго нам терпіти твою посаду?", "Кате место в музее и тебе там же".

Після цього міський голова Одеси Геннадій Труханов запропонував створити парковий комплекс «Імперського та радянського минулого» та перемістити деякі архітектурні пам'ятники. В тому числі пам'ятник Катерині II.

19 вересня, кожен одесит, який виявив бажання долучитися до обговорення та зареєструвався на онлайн-конференцію, зміг поставити кому у потрібному місці в реченні «знести не можна залишити». Що запропонували, читайте тут.