Сьогодні неймовірно популярною є електронна комерція. Майже всі підприємці, які щось продають, почали робити це й в онлайн форматі. Подібне масштабування зазвичай призводить й до збільшення виробничих потужностей. Наприклад, компанії обзаводяться великими складами на котрих зберігають та комплектують товар, а також власними службами доставки, які транспортують продукцію до дистриб’ютора або кінцевого клієнта. І якщо раніше роботу можна було організувати залучаючи виключно ручну працю, то з ростом масштабів без автоматизації багатьох процесів просто не обійтися. Автоматизувати склад та логістику можна за допомогою багатьох різноманітних обладнань та програмного забезпечення. У цій статті розглянемо кілька найпопулярніших продуктів, у які вже інвестувало чимало провідних вітчизняних та закордонних компаній.

Коротко про те, у яких галузях доречна автоматизація логістики та складу

Взагалі, поступово відходити від впливу людського фактора та ручного виконання рутинних завдань — це тенденція, яка спостерігається у всьому світі. Однак, не будемо згадувати роботів, які можуть повністю замінити працівники. Наразі мова лише про те, як можна полегшити працівникам процес виконання щоденних завдань, пришвидшити його та зробити значно ефективнішим.

Як відбувається автоматизація складу можна зрозуміти ознайомившись з https://uislab.com/uk/ компанією UIS та її продуктами. А ось, яким галузям вона потрібна:

  • Електронна комерція: як зазначалось вище, мова про всіх хто масштабно займається продажами тих, чи інших товарів. Мова переважно про великі інтернет-магазини, чи виробників, які напряму реалізують свою продукцію;
  • логістичні оператори: перевізникам потрібна як автоматизація складів, так і автоматизація логістики. Для останнього напрямку теж розроблено багато корисних продуктів, які допомагають оптимізувати роботу кур’єрів та всіх хто причетний до перевезення посилок/вантажу тощо;
  • дистриб’ютори: компанії, які займаються розповсюдженням товарів певних виробників й звісно ж повинні мати великі склади для їх зберігання тощо.

Взагалі, автоматизація складу доречна для компаній будь-якого напрямку діяльності за умови, що бізнес має у наявності активно діючий склад площею понад 1000 м2. Щодо логістики, то її автоматизовувати можуть не лише логістичні оператори, а будь-який бізнес, де присутня служба доставки: ресторани, супермаркети тощо.

Які продукти існують для автоматизації складу та логістики?

Перелік софту та обладнання для автоматизації бізнесу з кожним роком зростає. Якщо раніше на ринку переважали продукти, що охоплюють багато опцій, то наразі з’являються більш вузькі, спрямовані на виконання лише одного або двох завдань. Ось, що можна виділити:

  1. WMS система — багатофункціональне програмне забезпечення спрямоване на комплексну автоматизацію складу. Програму встановлюють на робочі ПК, вносять в неї основну інформацію про склад й потім з її допомогою контролюють такі процеси, як прийом, відвантаження, зберігання товару, комплектація замовлень, інвентаризація тощо.
  2. TMS система — багатофункціональне програмне забезпечення для автоматизації логістики. Це теж софт, який можна встановити на ПК, чи смартфон й за допомогою програми формувати маршрутні листи для кур’єрів, слідкувати за їх місцем розташування, відстежувати їх завантаженість тощо.
  3. OMS система — програма управління замовленнями, що дозволяє автоматично визначити найбільш оптимальну логістику для клієнта.
  4. Post Office Автоматизація відділень — багатофункціональне рішення для автоматизації поштових відділень та точок видачі товару.
  5. Обладнання Автоматичні сортувальні лінії — це незамінний продукт для підприємств, які щоденно сортують до контейнерів багато різних вантажів. Конвеєрне сортування дозволяє обробити протягом години до 5000 посилок з мінімальним залученням робочої сили.
  6. Обладнання Pick by light та Pick by light — це два продукти, які дозволяють автоматизувати процес візуального сортування. З цими продуктами процес сортування та відбору замовлень прискорюється до 50%.
  7. Обладнання Metrix – комплекс призначений для автоматичного зважування та вимірювання великогабаритних вантажів.

Цей перелік не є вичерпним, однак навіть менша половина цих продуктів здатні вивести бізнес на принципово новий рівень. Все вищеперелічене програмне забезпечення та обладнання окуповуються протягом першого року експлуатації за умови, що підприємство замовляло його у вітчизняних розробників. Також, більшість ПЗ доступні для купівлі на умовах SaaS, тобто їх можна взяти в оренду з можливістю подальшої покупки.