В сучасному світі канати оцинковані використовуються в різних галузях: будівництво, транспортування вантажів, спортивні заходи та багато інших. Однак перед вибором каната для конкретної мети, слід розуміти різницю між оцінкованими та канатами без покриттями. У цій статті ми розглянемо основні властивості цих видів канатів та подамо рекомендації щодо вибору найбільш підходящого варіанту.

Оцінковані канати (ГОСТ 3062-80, 3063-80, 3066-80, 3067-80 та інші)

Оцинковані сталеві канативідрізняються наявністю захисного покриття, яке допомагає зберегти канат від зовнішніх впливів, таких як корозія та механічні пошкодження. Оцінковані канати відповідають стандартам ГОСТ 3062-80 та 3063-80, які встановлюють технічні вимоги до канатів з полімерним покриттям. Трос металевий оцинкований має наступні переваги:

 • Захист від корозії: Полімерне покриття допомагає запобігти взаємодії металу каната з агресивними середовищами, що знижує ризик корозії.

 • Підвищена міцність: Покриття покращує зносостійкість канату.

 • Гнучкість: Оцінковані канати зазвичай більш гнучкі, що дозволяє їх використовувати в умовах, де потрібна велика маневреність. В багатьох випадках трос оцинкований купити – це зробити ідеальний вибір.

Канати без покриття (ГОСТ 2688-80, 3077-80, 7678-80 та інші)

Сталеві канати без покриття, як правило, виготовляються зі сталі високої якості. Вони не мають захисного покриття, але це не заважає їм бути високоміцними та надійними. Основні переваги канатів без покриття:

 • Висока міцність: Канати без покриття можуть витримувати значні навантаження та забезпечувати надійну підтримку.

 • Стійкість до високих температур: Цей тип канату може використовуватися в умовах, де існує висока температура.

 • Мінімальна зносостійкість: Канати без покриття мають високий рівень зносостійкості, що робить їх довговічними.

Як обрати найкращий варіант

 1. Визначте мету використання: Якщо потрібен канат для робіт у важких умовах чи агресивному середовищі, оцінкований канат може бути кращим вибором. Для завдань, де потрібна висока міцність, можна вибрати канат без покриття.

 2. Уважно досліджуйте технічні характеристики: Ретельно перевіряйте технічні вимоги та характеристики канатів згідно з ГОСТами. Порівнюйте міцність, стійкість до корозії, температурні обмеження тощо.

 3. Враховуйте вартість: Оцініть бюджет і вартість різних типів канатів. На трос сталевий ціна може сильно відрізнятися.

 4. Питання безпеки: Зверніть увагу на вимоги безпеки для конкретного застосування. Вибір канату повинен відповідати вимогам безпеки та надійності.

 5. Зверніться до фахівців: Якщо ви не впевнені в своїх виборі, консультуйтеся з фахівцями з канатів. Вони зможуть надати цінні поради та рекомендації.

У підсумку, вибір між оцінкованим канатом та канатом без покриття залежить від конкретних вимог та умов використання. Зверніть увагу, що на трос оцинкований ціна від виробника «Ліфтек Груп» краще, ніж у багатьох конкурентів.