В якості фундаменту майбутньої успішності кожної людини є її освіта, яка розпочинається з самого народження. Цей період належить до найбільш відповідальних не тільки для кожної дитини, але й для самих батьків. У становленні особистості одним із значущих і найскладніших етапів є процес навчання  молодшій школі. Це пов’язано з тим, що починає змінюватися не тільки ритм життя, але й сам режим. Кожна дитина самостійно починає відповідати за ті невеликі та незначні дії, які вона виконує. Але перед тим, як відправити дитину до початкової школи, варто здійснити якісну підготовку. Для цього сайт нашого видавництва пропонує велику кількість різноманітних дидактичних матеріалів, які можуть використовувати батьки для загального розвитку власної дитини.

Основні складові готовності до школи

Розглядаючи такий процес, як підготовка до навчання в школі, варто звернути увагу на те, що він складається з трьох основних компонентів. Серед них виділяють наступні:

  • інтелектуальна – наявність базових навичок з рахунку, письма та читання;
  • соціальна – вміння вдало проходити процес адаптації у соціумі;
  • емоційна – готовність дитини до відповідальності та самостійності.

Якщо розглядати такий процес, коли дитину приймають до школи, то в більшості випадків тестують її інтелектуальну складову та те, наскільки добре вона вміє читати, писати та рахувати. Саме на емоційну готовність та комунікативні навички майже не звертається увага. Однак, якщо дивитися на думку відомих психологів, то вони вважають, що досягти успіхів у навчальній діяльності можна тільки у тому випадку, якщо дитина адаптувалася соціально. Тут можна погодитися, адже набагато простіше дитині буде навчатися у школі у тому випадку, якщо вона соціалізована і емоційно спокійна у колективі, в якому вона знаходиться. Тому звертаючи увагу на розвиток школярів, варто дивитися не тільки на інтелектуальну, але й на соціальну та емоційні складові.

Задаючи питання про те, чи є у батьків можливість самостійно здійснити процес підготовки дитини до школи, однозначної відповіді тут не існує. Це пов’язано з тим, що у психологів та педагогів на цей рахунок трішки розбігаються погляди. Навіть якщо у родині двоє батьків є педагогами, це не зможе замінити дитині того спілкування у соціумі, який вона отримає, якщо піде до дитячого садка. Адже спілкування з однолітками допоможе сформувати у подальшому комфортний мікроклімат у школі.