Юрій Андрухович і гурт Karbido (Польща)
спеціальний гість: перкусіоніст Петер Конрадин Цумтор (Швейцарія)
VJ-група «КУБ»

Івано-Франківськ — Львів — Вінниця — Одеса — Дніпропетровськ — Київ
14-23 квітня’2010

Проект «Цинамон» поєднує в собі поезію музику та відео. Тексти Юрія Андруховича зі збірки «Екзотичні птахи та рослини» у виконанні автора завдяки музикантам з польського гурту «Karbido» отримали несподівану музичну форму. Вона є поєднанням досконалої стриманості традиційного радіо-спектаклю з енергетикою пост-року. VJ-група «КУБ» та агенція «АртПоле» спеціально для «Цинамону» готують відео-проекцію, що супроводжуватиме виступ.

Юрій Андрухович є одним з найвідоміших сучасних письменників України, тож не потребує додаткового представлення. Щодо інших учасників проекту, то польський гурт «Karbido», визнаний авторитетним польським виданням «Gazeta Wyborcza» «однією із найбільш інтриґуючих груп на авангардній сцені», відомий і далеко за межами Польщі. Географія їхніх гастролей максимально широка — від Нью-Йорку через Великобританію і континентальну Європу до Гон-Конгу, і скрізь виступи «Karbido» мають незмінний успіх. Івано-Франкіська VJ-група «КУБ» також є виразним проектом — у сфері відео-арту. Їхні роботи демонструвалися під час багатьох культових подій, зокрема, на потужних українських фестивалях openair — «АртПоле» та «КаZантип».

«Цинамон» є другою частиною триптиху «Самогон. Цинамон. Абсент» і, відповідно, другим проектом, здійсненим у такому складі. Перша спільна робота — «Самогон» — півтора роки з успіхом була представлена в Україні — вона зібрала зали в Києві, Львові, Дніпропетровську, Ужгороді та Тернополі. Проект також мав потужне медіа-висвітлення і тривале обговорення в Інтернет-спільноті. Детальніша інформація про нього є, зокрема, на http://www.artpole.org/portfolio/portfoliopage2008.html#adrukh.

«Цинамон» виникав у мандрівній студії звукозапису: альбом народжувався в Утрехті, Дрогобичі, Варшаві та Вроцлаві, партію ударних Цумтор частково записував у швейцарському Гальденштайні, а деякі звукові простори було схоплено на вулицях Єрусалиму і Гонконгу. Перше виконання напрацювань до «Цинамону» відбулося під час Міжнародного фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі в травні 2008-го, адже саме творчості Шульца проект завдячує своєю назвою.

Натхнені позитивним сприйняттям дебютного «Самогону» автори спланували цинамоновий тур по шести українських містах: проект почують в Івано-Франківську, Львові, Вінниці, Одесі (19 квітня), Дніпропетровську та Києві. До української прем’єри «Цинамону» (польська відбулася у серпні минулого року й отримала схвальні відгуки як преси, так і публіки) заплановане українськомовне видання альбому «Цинамон» із додатком «Індія».

Учасники проекту:
Юрій Андрухович (Україна),
гурт «Карбідо» (Польща): Іґор Ґавліковський maot (Марек Отвіновський), Томаш Сікора, www.karbido.com
спеціальний гість: перкусіоніст Петер Конрадин Цумтор (Швейцарія),
VJ-група «КУБ» (Україна), www.cube.if.ua