• Головна
  • На Одещині розпочалася перша за час війни археологічна експедиція, - ФОТО
Надійне джерело
17:21, 6 червня
1

На Одещині розпочалася перша за час війни археологічна експедиція, - ФОТО

Надійне джерело
Фото: Фейсбук Андрія Красножона

Фото: Фейсбук Андрія Красножона

В Одеській області на некрополі "Кам'яної гори" поблизу селища Орлівка розпочала роботу археологічна експедиція Південноукраїнського національного педагогічного університету Ушинського. Це перша археологічна експедиція за час повномасштабного російського вторгнення, в якій знову беруть участь студенти та волонтери.

Про це повідомив ректор університету Андрій Красножон у Facebook. За його словами, експедицію в Орлівці понад 20 років очолює професор університету, член-кореспондент Німецького археологічного інституту Ігор Бруяко. Відновлення археологічних робіт символізує поступове повернення до мирного життя та наукової діяльності в регіоні.

"Понад 20 років експедицію в Орлівці очолює професор нашого університету, член-кореспондент Німецького археологічного інституту Ігор Бруяко. Під час війни - це перший археологічний сезон, в якому знову задіяні наші студенти-історики в межах щорічної практики та волонтери з інших факультетів", — написав ректор.

Участь студентів у роботах має важливе освітнє значення, дозволяючи майбутнім історикам отримати практичний досвід роботи з археологічними пам'ятками. Некрополь "Кам'яної гори" має виняткове історичне значення для розуміння древньої історії регіону та взаємодії різних цивілізацій протягом тисячоліть.

За словами ректора, в археологічному сенсі це місце можна порівняти з тектонічним розломом між двома цивілізаційними плитами Сходу та Заходу. Протягом останніх 5 тисяч років тут діяла одна з найвідоміших в історії переправ, яка поєднувала Великий Євразійський степ з Балканами. Через це стратегічне місце проходили шляхи багатьох народів та армій, що залишили свої сліди в археологічних шарах.

"Кімерійці, скіфи, війська перського царя Дарія, загони македонського полководця Олександра Великого Зопіріона, сармати, римляни, готи, гуни, болгари на чолі з Аспарухом... та багато інших відомих в історії народів, мали щастя або нещастя опинитися на цій переправі в той чи інший доленосний період контактів та конфліктів", — додав Красножон.

Відновлення археологічних досліджень на Одещині демонструє важливість збереження наукової спадщини навіть в умовах воєнного часу. Робота експедиції дозволить продовжити вивчення унікальних пам'яток та підготувати нове покоління археологів.

Читайте: На Одеському узбережжі вперше за рік виявили мертвого дельфіна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рхеологічна експедиція Одещина #некрополь Кам'яна гора #Орлівка археологія #університет Ушинського #археологічні розкопки війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Небайдужий
10 червня, 15:20
Ця так званана експедиція незаконна двічі. По-перше вона ведеться без дозволу Міністерства культури і відома відповідного Департамента Одеської областної адміністрації. По-друге, вивезти дітей по суті "на лінію вогня" міг тільки справжній злодій або ворог (свого рідного сина він туди не взяв)
Оголошення
live comments feed...