Харчова алергія у собак: причини появи та способи лікування
Власники собак стикаються з тим, що у вихованців з'являється алергія на звичайне харчування чи корм. Такі прояви можна розділити на два типи: небажані реакції, за яких імунна система не залучена і реальні реакції. Харчова алергія у собак поширена, як і у людей. Вони можуть мати непереносимість глютена чи лактози, інших елементів. Пропонуємо детальніше розібратися в цьому питанні.
Що таке харчова алергія?
Представлена проблема є негативною реакцією організму на зайву роботу імунітету, що проявляється неспецифічними симптомами. Час її розвитку може коливатися від кількох місяців до кількох років. Як алергени виступає: курка, яловичина, риба. У собак вона з'являється рідше, ніж у котів, але її лікування довше. Якщо говорити про вік вихованців, то алергія може з'явитися як у щенячому, так і дорослому віці.
Причини появи алергії
Основна причина – білок, і що більше буде його молекула, то легше імунітет її виявить і почне атакувати. Серед алергенів часто трапляється: яловичина, молоко, курка. Білки можуть мати й інше походження, але ймовірність того, що на них буде реакція – менша. Потрібно розуміти, що білки є не тільки в м'ясі, а й у овочах, тому якщо перевести вихованця на інший корм, це не означає, що проблема зникне. Після проведення огляду лікар зможе зрозуміти, що стало причиною скарг, і підібрати терапію.
Як лікувати?
Лікування буде однаковим – зміна раціону харчування за винятком алергенів. У цій ситуації допомагає методика дієти, що виключає. Як додаток, лікар призначає антигістамінні препарати від сверблячки або інших проявів. Виключна дієта має найбільшу ефективність: протягом 8 тижнів, вихованець повинен вживати новий корм. Під час дієти необхідно відмовитися від ласощів або інших продуктів.
Після закінчення 8 тижнів потрібно знову дати тварині корм, від якого, за припущеннями була алергія. Якщо з'явилися симптоми, це реакція на продукцію, і від неї потрібно відмовитися. Проводити тест потрібно під контролем лікаря, який зможе надати допомогу.
Після виявлення алергену підбирається харчування, в якому його не міститься. Тривалість прийому підтримуючої терапії буде відрізнятися залежно від стану здоров'я. Ветеринар зможе призначити препарати та коригувати їх дозування. Ігнорувати прояви проблеми не можна, так як вона буде розвиватися та проявлятися у більш вираженій формі.