• Головна
  • Травматичні пістолети: міфи та реальність
Новини компаній
11:00, 1 листопада 2023 р.

Травматичні пістолети: міфи та реальність

Новини компаній

Незважаючи на те, що спецпристрої для стрільби гумовими кулями вже досить поширені в Україні, все ще існує низка міфів, які стосуються їх купівлі, носіння та застосування. Нерозуміння низки аспектів, про які ми поговоримо в цій статті, може призвести як до зайвих фінансових витрат власника травмата, так і до його серйозної правової відповідальності, аж до кримінальної.

Травматичні пістолети: міфи та реальність, фото-1

Найпоширеніші хибні думки

В основі головних міфів, що стосуються травматичної зброї, лежить нерозуміння основних характеристик гумової кулі, випущеної з пістолета, зокрема її пробивної здатності та дульної енергії. У людей, які слабо знаються на цьому питанні, є схильність як перебільшувати, так і применшувати уражаючі властивості травматичної зброї.

Крім того, як показує судова практика, нерідко громадяни легко виходять за межі необхідної самооборони, помилково вважаючи, що сам факт нападу на них повністю розв’язує їм руки щодо засобів і методів самозахисту.

Міф №1. Куля з травматичного пістолета нездатна важко поранити нападника

Насправді, куля, випущена з травмату, в окремих випадках, при несприятливому збігу обставин, здатна навіть вбити нападника. З цієї причини існують 2 обмеження при застосуванні травматичної зброї:

  • заборонено вести стрільбу з відстані менше ніж 3,5 м до цілі;
  • забороняється стріляти в голову, шию, пах, а також груди (якщо стрільба ведеться по жінці).

Міф №2. Достатньо одного пострілу з травмату щоб зупинити нападника

Важливо враховувати, що уражаючий елемент випущений зі спецпристрою не має будь-якої значущої зупиняючої дії (на відміну, наприклад, від кулі бойової зброї). При цьому він здатний наносити досить болючі ушкодження шкірних покривів. Однак одного влучення навряд чи буде достатньо для того, щоб зламати волю нападника продовжувати задумане. Винятком може стати точний постріл у великий суглоб, наприклад коліно, але зробити це непросто навіть досвідченому стрілку.

Найчастіше, для гарантованого припинення нападу знадобиться кілька пострілів – максимально кучних і зроблених за дуже короткий проміжок часу. І тут варто звернути увагу на боєзапас майбутньої покупки. Виходячи з асортименту пропонованого крупними зброярнями України, наприклад київським магазином “Мисливська зброя” на сторінці https://zbroya.store/zbroya/travmatichna-zbroya/travmatichni-pistoleti/, ємність магазину представлених зразків становить від 6 до 17 набоїв.

Власнику травмату також варто враховувати, що стрільба по тепло одягненій людині нерідко малоефективна, і цілитися слід насамперед у найменш прикриті одягом частини тіла.

Міф №3. Вартість володіння травматичним пістолетом складається з ціни зброї та боєприпасів.

На перший погляд, ціна травмату, враховуючи, що ця зброя купується на роки використання, так само, як і вартість невеликого боєзапасу до неї, доступні багатьом потенційним користувачам. Тут деякими людьми не береться до уваги той факт, що травмат буде ефективний насамперед у руках досвідченого стрільця. Для постійної підтримки стрілецьких навичок потрібні регулярні тренування, що вимагатиме оренди стрілецької галереї в тирі, а також спричинить відчутні витрати на боєприпаси. Крім того, користувач травматичної зброї повинен мати сейф для її зберігання.

Щоденне носіння травмату вимагатиме наявності кобури, яка може коштувати недешево, якщо йдеться про якісний виріб.

Також не можна залишити без уваги і необхідність періодичної купівлі засобів для обслуговування зброї.

Стає очевидним, що загальна вартість володіння травматом істотно вища за початкові вкладення у його покупку.

Міф №4. Застосування травмату у якості засобу самозахисту не може спричинити правових наслідків

Незважаючи на те, що травмат в більшості випадків нездатний завдати летальних травм (при дотриманні правил стрільби), його власнику завжди варто пам’ятати, що у разі відбиття атаки за допомогою спецпристрою, навіть за абсолютної правоти його власника, довгих і неприємних розглядів з правоохоронними органами уникнути, швидше за все, не вдасться. Якщо ж стрільба велася в спину втікаючого зловмисника, то шанси отримати реальний кримінальний термін зростають багаторазово. У разі, коли нападника внаслідок самооборони було вбито, жертва нападу може легко опинитися за ґратами за перевищення меж необхідної самооборони.

Незважаючи на свій нелетальний статус, травматичний пістолет залишається зброєю здатною важко поранити людину. Застосовувати його слід лише у критичній ситуації загрози життю.

На закінчення

Сьогодні травматичний пістолет не має легальної альтернативи, яка порівняється з ним у плані ефективності. Власник спецпристрою повинен повною мірою усвідомлювати його сильні та слабкі сторони, а також те, які юридичні ризики він несе під час його застосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...