• Головна
  • Неймовірна Одеська область: п'ять місць в області з гарними краєвидами, – ФОТО
14:24, 11 вересня 2023 р.

Неймовірна Одеська область: п'ять місць в області з гарними краєвидами, – ФОТО

Неймовірна Одеська область: п'ять місць в області з гарними краєвидами, – ФОТО

Захоплюючі краєвиди, мальовничі пейзажі та безмежна краса природи - все це можна знайти в Одеській області. Регіон славиться своєю багатою історією, озерами та морською панорамою. Розповідаємо про п'ять місць з гарними видами, куди можна приїхати відпочити, помилуватися та зробити фотографії.

Ялпуг

Ялпуг - одна з найбільших водойм в Україні. Це мальовниче лиманне озеро, розташоване території Ренійського, Ізмаїльського та Болградського районів, вражає величиною, багатою рослинністю, різноманітним тваринним світом і просторим узбережжям. Ялпуг чудово підходить для організації наметового табору та пікніка у теплі місяці року. Крім того, в деяких його частинах функціонують бази відпочинку з облаштованими пляжними зонами.

З його схилів відкривається неймовірна панорама, можна спостерігати захід сонця не тільки з берега, а й з води - на озері є прокат катамаранів та човнів.

Ялпуг вражає своїми чарівними пейзажами: тут ви зустрінете рівнини, балки, зарості очерету та водні бухти, які гармонійно переходять у мальовничі височини. Слід зазначити, що це озеро входить до трійки найбільших водойм у Європі.

Неймовірна Одеська область: п'ять місць в області з гарними краєвидами, – ФОТО, фото-1

Куяльницький лиман

Село Іллінка, звідки відкривається неймовірний мальовничий краєвид на Куяльницький лиман, розташоване у Біляївському районі Одеської області. Особливо гарні там заходи сонця. Локація може стати чудовим варіантом для фотосесії, а ще там затишно, тихо та мало людей.

А вся річ у тому, що залежно від погоди та освітлення вода у лимані змінює свій колір.

Іноді вода в Куяльницькому лимані забарвлюється в яскраво виражений червоний колір через масове розмноження солелюбної одноклітинної водорості Dunaliella salina.

Крім того, наприкінці літа Куяльник висихає і на поверхню проступає сіль. Зазвичай осінні дощі її змивають, але якщо опадів небагато, можна побачити інопланетний краєвид.

Неймовірна Одеська область: п'ять місць в області з гарними краєвидами, – ФОТО, фото-2

Тузлівські лимани

Тузлівські лимани – це природний комплекс, розташований на узбережжі Чорного моря в Одеській області. Лимани являють собою унікальну природну зону, яка об'єднує безліч дрібних і більших лиманів, боліт, озер та водосховищ.

Тузлівські лимани є важливим місцем для багатьох видів рослин і тварин. Там можна зустріти різноманітних водоплавних і пернатих птахів, включаючи фламінго, пеліканів, качок та інших. Крім того, тут мешкають безліч видів риб, а також рідкісних видів рослин.

Національний природний парк знаходиться у Татарбунарському районі Одеської області. Дорога до нього з Одеси пролягає через мальовничі місця – Білгород-Дністровський, Затоку, Сергіївку, Лебедівку та Курортне. Дорогою ви зможете побачити чимало гарних панорам.

Неймовірна Одеська область: п'ять місць в області з гарними краєвидами, – ФОТО, фото-3

Дельта Дунаю

Дельта Дунаю відома своєю багатою фауною та флорою. Чиста вода, унікальний клімат, гарні умови для розмноження роблять це місце популярними серед птахів, тварин та комах. Тут спокійно існують рідкісні для України білуга, європейська норка та лісовий кіт. У Дунайському заповіднику влаштувалися найбільші в країні колонії ковпиці, кучерявого та рожевого пеліканів. Повертається у орлан-білохвіст. У дельті зимує червонозоба казарка, яка перебуває під загрозою повного вимирання.

По цьому унікальному місцю влаштовують водні екскурсії. Наприклад, на острів Єрмаків.

Неймовірна Одеська область: п'ять місць в області з гарними краєвидами, – ФОТО, фото-4

Дністровський лиман

Дністровський лиман – найбільший в Україні лиман закритого типу, що займає велику ділянку річки Дністер. Він відокремлений від моря широкою піщаною косою - Бугаз (у ньому розташований курорт Кароліно-Бугаз), у південній частині якого є обладнаний для кораблів прохід у морі, з'єднаний розвідним мостом для залізничного та автомобільного транспорту.

Лиман проходить вздовж таких курортних міст та селищ як Сергіївка, Затока, Кароліно-Бугаз, Приморське, Курортне.

Десь лиман відокремлений від моря косами, а на деяких ділянках території їх поділяє лише дорога – проїжджа частина. Це чудова можливість покупатися у морі, і відразу, через дорогу - в лимані. З однієї сторони гарні світанки, а з другої - заходи сонця.

Також цікавим у цьому місці буде водний екологічний маршрут "Дністровська Амазонія". Шлях пролягатиме по річці Дністер, Турунчук, озеру Білому, яке розташоване між руслом Дністра та руслом Турунчука, недалеко від міста Біляївки. На маршруті, який включає також шість оглядових зупинок, можна ознайомитися з природними комплексами дельти Дністра, характерними представниками рослинного і тваринного світу, цікавими фактами з історії краю.

Неймовірна Одеська область: п'ять місць в області з гарними краєвидами, – ФОТО, фото-5

Читайте також: Що зміниться в Одесі з 1 вересня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#одеса #новини
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...