Персональна розробка чи популярні CMS: що обрати для онлайн-магазину
«Що обрати для створення онлайн-магазину – кастомну (персональну) розробку чи шаблон CMS», – з таким питанням зіштовхується кожен власник бізнесу, коли вирішує створити свій сайт.
Що таке CMS
CMS (Content Management System) дослівно перекладається як система керування контентом. Іншими словами, це програмне забезпечення, що дозволяє компаніям створювати, редагувати та публікувати контент, використовуючи стандартні шаблони з базовими функціями.
Щоб адаптувати сайт під свої потреби, користувачу надаються певні інструменти, завдяки яким він може:
- змінити макет;
- налаштувати навігацію;
- керувати розділами (прибрати / додати товар, текст, фото);
- заповнювати базу даних, бібліотеку;
- створити банер для реклами певних продуктів тощо.
Керувати таким сайтом нескладно. Проте варто пам’ятати, що більшість популярних шаблонів мають певні обмеження, тому можуть не дозволити використовувати певні функції.
Розробка сайту на замовлення – коли це потрібно
Що стосується кастомної розробки сайту, програмісти створюють його з нуля. Це дає чимало переваг, зокрема:
- унікальний дизайн;
- можливість впровадити усі потрібні функції;
- ліпшу продуктивність;
- можливість реалізувати унікальний та нетиповий функціонал;
- зручніший контроль над усім вебсайтом;
- свобода у подальшій модифікації, масштабуванні та розвитку сайту .
Створення кастомного онлайн-магазину на замовлення – варіант для бізнесу, що робить ставку на унікальність власного бренду. Така розробка подобається пошуковим системам, вирізняє сайт з-поміж конкурентів, задовольняє вимоги цільової аудиторії.
Популярні CMS чи кастомна розробка: що ліпше
Отож, що обрати – CMS чи персональну розробку? Кожен з цих варіантів має плюси й мінуси, – усіх їх треба враховувати:
- Ціна. Кастомна розробка на старті коштує дорожче, ніж створення сайту на основі популярних шаблонів.
- Терміни. Онлайн-магазини на основі шаблону створюються швидше.
- Безпека. Сайти, створені на замовлені з нуля, ліпше захищені від хакерів, ніж портали на основі шаблонів CMS.
- Конверсія – показує відсоток користувачів, що здійснили потрібну дію (підписались на новини, купили товар). Кастомний онлайн-магазин, розроблений для певної цільової аудиторії з урахуванням вимог окремо взятого бізнесу, забезпечує ліпшу конверсію.
- Зручність у користуванні. Індивідуальна розробка дозволяє зробити сайт більш приваблюваним, простішим у користуванні, високоефективним.
- Масштабування. Розробники кастомних сайтів враховують, що бізнес буде розширятися, продумують й закладають можливості для розвитку онлайн-магазину. Шаблонні CMS мають обмеження, й при внесенні змін потребують значного перероблення, що провокує додаткові витрати. Часто реалізувати на шаблонному сайті певні нетипові функції неможливо - він просто не буде працювати коректно.
- SEO. Сайт, створений з нуля, ліпше бачать пошукові системи, оскільки він розробляється з огляду на них. Зазвичай вже на ранніх етапах розробки до команди долучаються seo-фахівці, які оптимізують сайт під пошуковики.
Отже, сайт на популярній CMS в чомусь схожий на одноразову парасольку - це може бути дуже зручно в моменті, але вам рано чи пізно доведеться відмовитися від неї. Водночас, кастомний сайт - це якісний продукт, інвестиція на майбутнє.
Який би варіант ви не обрали, варто пам’ятати, що якість сайту багато в чому залежить від команди, що займатиметься веб-розробкою. Створити успішну платформу для онлайн-продажів не так просто - тут потрібен досвід і знання. Хочете більше дізнатися про створення онлайн магазину? Почитайте наші матеріали: https://wezom.com.ua/internet_magazin. Ми зібрали на нашому сайті усю потрібну вам інформацію.