• Головна
  • Штрафи за генератори: одеситам потрібно отримати дозвіл на викиди
18:00, 10 січня 2023 р.
Надійне джерело

Штрафи за генератори: одеситам потрібно отримати дозвіл на викиди

Штрафи за генератори: одеситам потрібно отримати дозвіл на викиди

Одесити мають декларувати викиди забруднень в атмосферне повітря при роботі генераторів. Відсутність дозволу на викиди може загрожувати штрафом до восьми тисяч гривень.

Про це повідомили в пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

За наявності будь-яких пересувних генераторів та інших пристроїв, що працюють, спалюючи паливо, потрібно отримати дозвіл на викиди.

Дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – це офіційний документ, який надає право суб'єктам господарювання, а саме – підприємствам, установам, організаціям і громадянам-підприємцям – експлуатувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднювальні речовини або їх суміші.

Такий дозвіл видається безкоштовно з необмеженим терміном дії. Відсутність дозволу на викиди може загрожувати підприємству накладенням адміністративного штрафу від 5 до 8 тис. грн; обмеженням, тимчасовим припиненням діяльності, пов'язаної з використанням генератора.

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» , підприємство має право на провадження господарської діяльності за умови отримання дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб’єкту господарювання.

Порядок отримання дозволу визначено постановою КМУ від 13.03.2002 р. №302 . Але суб’єкти господарювання, які встановили генератори у період воєнного стану, можуть подати декларацію, а не отримувати дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря (постанова КМУ «Деякі питання забезпечення господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 №314).

До прикладу, якщо підприємство придбало генераторну установку та поставило її собі на баланс, то необхідно мати дозвіл на викиди. Однак в умовах воєнного стану, відповідно до вимог постанови КМУ №314, підприємство також може подавати до департаменту екології декларацію про провадження господарської діяльності.

Увага! Зараз Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області видалило своє повідомлення. Але у нас є скріншот.

Штрафи за генератори: одеситам потрібно отримати дозвіл на викиди, фото-1
Штрафи за генератори: одеситам потрібно отримати дозвіл на викиди, фото-2

Якщо Ви плануєте використовувати генератор у побуті чи на роботі, то маєте знати, яких правил необхідно дотримуватися, щоб не завдати шкоди собі, сусідам, тваринам та довкіллю. Робота генераторів пов’язана із значним шумовим навантаженням та викидами у довкілля шкідливих речовин, які можуть негативно впливати на здоров’я населення.

Головні порадита обмеження при встановленні генераторів такі:

  • Встановлюйте генератор тільки поза приміщеннями (заборонено встановлення на дахах, в господарських будівлях, як-от підвали).
  • Не встановлюйте генератор біля вікон та входів до будівлі, оскільки чадний газ може потрапити до приміщення через отвори.
  • Під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути.
  • Обережно заливайте паливо в бак генератора (пари палива шкідливі для вдихання людиною).
  • Не допускайте витікання бензину/дизелю з баку, оскільки це забруднює ґрунт, асфальт та є загрозою виникнення пожежі.
  • Не розміщуйте генератори в людних місцях, оскільки шум впливає на психічне здоров’я.
  • Дотримуйтесь встановлених норм утилізації відпрацьованого мастила і дизельного пального.
  • На балконах розміщення електрогенераторів не допускається через те, що близькість до вікон та дверей створює незадовільні умови проживання для мешканців багатоквартирних будинків через інтенсивний шум та потрапляння забруднюючих речовин в житлові приміщення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Звідки ви нас читаєте?
проголосувало 456 відвідувачів
Прекрасна Одеса
46,9%
Чудова Одеська область
26,8%
Окупована частина України
4,2%
Вільна та сильна Україна
9,0%
Огидна рф
4,4%
З-за кордону, де підтримують прекрасну Україну.
8,8%
#Одеса #новини_одеси #новости_одессы #вІйна #война #генератор #штраф #дозвіл
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...