Яка ситуація з захворюваністю на коронавірус в Одесі та області
В Україні продовжує зростати рівень захворюваності на коронавірус. Одеська області не є виключенням. Якщо потижнева захворюваність у серпні становила 313 – 401 випадок, то протягом двох тижнів вересня діагноз «COVID-19» було встановлено у 666-724 осіб.
Про це повідомили у пресслужбі Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Поступовий ріст захворюваності відбувається у всіх вікових групах, але найбільш інтенсивний у віковій групі 30-49 років, тобто серед осіб з високою соціальною активністю. На цю вікову групу припадає до 30% від загальної кількості захворілих.
Ключовим показником є рівень госпіталізації, якщо в серпні в середньому реєстрували 102 госпіталізації на тиждень по області, то за останні два тижні цей показник склав 140.
Збільшення рівня госпіталізації свідчить про те, що серед захворілих збільшується кількість важких форм перебігу хвороби. Попередній циклічний підйом захворюваності був викликаний штамом короновірусу «Omicron» (B.1.1.529-like). Він характеризувався більш легким перебігом і відповідно значною контагіозністю, так як більшість симптомів цього штаму коронавірусу схожі з клінікою звичайної застуди.
Наразі, за результатами секвенування зразків носоглоткових змивів від хворих Одеського регіону, яке проводилось референс-лабораторією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», із 12-ти досліджених зразків в 100% випадків виявлено варіант штаму «Омікрон», у тому числі генетичної лінії ВА.4, ВА.5.2, ВА.5.2.1, що і обумовлюють теперішній підйом захворюваності в нашій області.
Новий підвид високозаразного штаму коронавірусу "Омікрон" - вірус BA.5, який викликає більше 80% всіх випадків, може не просто поширюватись швидше, а й призводити до тяжчого перебігу і наслідків хвороби, ніж попередні штами, у першу чергу у не вакцинованих.
В Одеській області вакцина для щеплення проти CОVID-19 є в достатній кількості. Необхідно лише звернутись до сімейного лікаря і він підкаже індивідуальну схему вакцинації.