На Одещині були помічені рідкісні червонокнижні птахи, - ФОТО
В Національний природний парк "Тузлівські лимани" прилетіли гніздитися одні з найбільших мартинів світу.
Про це на своїй сторінці у Facebook розповів орнітолог за фахом Іван Русєв.
В Нацпарк "Тузлівські лимани", який знаходиться на Одещині, прилетіли каспійські мартини, які планують тут гніздитися. Іван Русєв підкреслює, що таке буває далеко не кожного року і залежить від наявності водообміну між Чорним морем і Тузлівськими лиманами. Рівень води в лиманах впливає на наявність островів, де безпечно можуть виховувати потомство ці дивовижні птахи.
Зазначимо, що каспійський мартин розміром, як гусак і є одним з найдавніших видів.
"Багато мільйонів років тому вони населяли береги та острови палеоокеану Тетіс і, можливо, розсаджувалися на спинах останніх динозаврів, що виповзали на мілині. Сьогодні ці великі і красиві мартини, як і раніше, живуть у тих самих місцях, де колись давно хлюпалося їхнє зникле тепле море", - підкреслив Русєв.
Також орнітолог розповів, що каспійський мартин - один з 44-х видів роду. Голос самця нагадує рев бика, а у самки він схожий на голос вівці. Молоді ж мартини іржуть як лошаки.
"Каспійські мартини – це важлива і дуже рідкісна ланка біорізноманіття наших узбережь і вони занесені до національної Червоної книги України", - додав Іван Русєв.