Німі ночі: Українське німе – дводенний опен-ейр фестиваль світової кінокласики та кіноавангарду поч. 20 ст.

Вперше в Україні найвизначніші шедеври українського та світового німого кіно буде показано в рамках одного фестивалю. Сучасні музичні колективи з України та Європи запропонують власне музичне «прочитання» всесвітньо визнаних німих стрічок, більшість з яких, підпавши забороні, лише тепер приходить до широкого глядача. Вперше сучасна жива музика – від джазу, лаунджу, фолку, до електроніки та ейсід-джазу, — та найкраще архівне німе кіно – від Довженка до Енді Ворхола, – долаючи час, зустрічаються в рамках Міжнародного фестивалю німого кіно та живої музики «Німі ночі: Українське німе».

10 стрічок – українських, європейських та американських, 10 музичних гуртів – з Польщі, Грузії, Литви, Сербії, Швеції та України – це 10 унікальних перформансів просто неба на причалі Морського вокзалу Одеси.
Переважна більшість представлених на фестивалі українських стрічок пов’язана з Одесою не лише місцем зйомок та виробництва, але також сюжетом. Тож глядачі матимуть унікальну можливість побачити місто таким, яким воно було більше 80 років тому.

Фестиваль німого кіно та живої музики «Німі ночі: Українське німе» — це два дні запаморочливого кіно-музичного експерименту та серія суміжних заходів – виставок, концертів та презентацій в різних частинах Одеси. Фестиваль такого формату та масштабу вперше проводиться в Україні.
Стрічки легендарних режисерів: Олександра Довженка, Дзиґи Вертова, Георга-Вільгельма Пабста, Ежена Деслава, Енді Ворхола повернуть сучасному глядачеві великих, але незаслужено забутих акторів – Семена Свашенка, Амвросія Бучму, Анну Стен, Григорія Хмару та інших.

Програму кожного дня складуть 5 стрічок, демонстрованих з 15-20-хвилинним інтервалом. Початок показів о 18.00. Рання частина щоденної програми демонструватиметься в приміщенні Морської галереї одеського Морського вокзалу (18.00-21.00), пізня – просто неба на прилеглій території (21.00 – 01.00).

Родзинки фестивалю:
Фільм-відкриття – німий кіноколаж іспанського режисера Карлоса Родрігеса, представлений 2007 року в Сіднейській опері, «Симфонія в образах» (UNA SINFONIA EN IMAGENES), створений як ілюстрація «Фантастичної симфонії» Гектора Берліоза.

Фільм-закриття – сенсаційна стрічка Федора Оцепа 1931 року за участю Анни Стен та Фріца Кортнера «Вбивця Дмітрій Карамазов» (DER MORDER DIMITRI KARAMASOFF) за Достоєвським