
На 9 років сяде до в'язниці одесит, який влаштував "зелений коридор" до Молдови

Фото: Нацполіція Одеської області
39-річний одесит отримав дев’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна за організацію незаконного переправлення чоловіків до Молдови. Крім “зеленого коридору”, у його справі фігурують зброя та значні обсяги наркотиків.
Правоохоронці викрили злочинну діяльність чоловіка ще влітку 2024 року. Слідчі відділення поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 за оперативного супроводу СБУ встановили, що раніше судимий одесит організував канал переправлення військовозобов’язаних через державний кордон України у змові з невстановленими особами.
Своїх "клієнтів" він підшуковував у месенджерах і пропонував два маршрути: "безпечний" через офіційні пункти пропуску з нібито супроводом військових за 9300 доларів та "ризиковий" — через Одеську область із доставкою майже до кордону поза пунктами пропуску за 9000 доларів. Правоохоронці задокументували, як організатор отримав від двох чоловіків 800 доларів авансу в одному з ресторанів Одеси, а решту суми вони мали перерахувати частинами на банківську карту чи криптогаманець.
Згодом зловмисник та його спільники зібрали групу з семи військовозобов’язаних чоловіків і дали їм вказівку прибути на одну з АЗС неподалік Одеси. Звідти "клієнтів" мали доставити двома автівками до місця незаконного перетину кордону, а весь процес координувався дистанційно за допомогою рацій і навіть із заявленим супроводом дрона.
Втім, реалізувати схему до кінця чоловік не зміг — правоохоронці зупинили "кортеж" дорогою до Роздільнянського району, а організатора затримали в Одесі. Під час обшуків у його автомобілі та помешканні вилучили рації, телефони, гроші в національній та іноземній валюті, а також два пістолети з 32 набоями.
Крім того, вдома у фігуранта виявили кокаїн, кетамін, PVP, LSD, 4-MMC, MDMA, псилоцибінові гриби, канабіс, смолу канабісу та нарковмісні пігулки. Експерти підтвердили, що вилучені речовини належать до категорії наркотичних і психотропних.
"Суд визнав обвинуваченого винним за ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 263 та ч. 3 ст. 309 Кримінального кодексу України і призначив покарання у вигляді дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна", — повідомили в поліції.
Також чоловіку заборонено протягом трьох років займатися діяльністю, пов’язаною з переправленням осіб через державний кордон України, а вилучені зброя та наркотики підлягають знищенню.
Нагадаємо
Раніше суд призначив 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна агенту фсб, який коригував повітряні атаки рф по Одесі. За даними СБУ, він збирав координати блокпостів та місць базування Сил оборони і передавав їх ворогу.
Читайте: В Одесі патрульні допомогли розгубленій бабусі повернутися додому
Коментарі