
Мовний конфлікт у Tik-Tok став причиною виключення футболіста з одеської команди, - ВІДЕО

Неповнолітнього гравця вигнали з одеської футбольної команди за те, що він виклав відео кофнлікту з українським футболістом Євгеном Селезньовим. Словесна суперечка сталася, коли хлопець нібито зробив зауваження відносно російської мови. Дії команди засудив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Днями у Tik-Tok набрало популярності відео 16-річного блогера-футболіста Рената Попружного, де у нього виникла словесна перепалка з українським футболістом Євгеном Селезньовим. З контексту можна зрозуміти, що хлопець зробив зауваження Селезньову за російську мову. Хоча на опублікованому відео спортсмен розмовляв українською.
"Я у тебе забув запитати, на якій мові мені розмовляти. Розумієш? Я знаю чотири мови", - каже на записі Євген.

На ситуацію відреагували в Odesa Football Media Team, виключивши юнака з команди. Вчинок Рената та його батька Артема там назвали "проявом неповаги до команди". Окремо там зазначили, що ролик є провокативним.
"Вчинок гравця Рената Попружного та, в першу чергу, його батька - Артема Попружного - ми, Odesa Football Media Team, розцінюємо як прояв неповаги до нашої команди. Саме батько створив ситуацію, яка вийшла за межі спортивного контексту та має негативні наслідки.
На відео, опублікованому в мережі, чітко видно, що Євген Селезньов спілкується українською мовою. Тому сам факт публікації цього відео виглядає як свідома провокація, мета якої - створення конфлікту там, де його не було.
Ми переконані: піаритись на мовному питанні - це неприйнятно. Це не лише роз’єднує футбольну спільноту, а й кидає тінь на тих, хто цим займається.
Від імені Odesa Football Media Team ми приносимо щирі вибачення Євгену Селезньову та всій українській медіафутбольній спільноті. Ми зробимо все можливе, щоб виправити ситуацію та не допустити подібного в майбутньому.
Медіафутбол - це не лише про гру. Це - про єднання, повагу та відповідальність.
Ми вклали багато сил і серця у створення Odesa Football Media Team. І нам прикро, що наш перший офіційний матч запам’ятався не боротьбою на полі й відданістю Одесі, а вчинком, який не має виправдання.
Перед тим, як використовувати ім’я Євгена Селезньова у власних інтересах, батькові блогера варто було б звернути увагу, скільки Євген робить для підтримки ЗСУ та наскільки вагомою є його позиція для українського суспільства.
Ренату ми дякуємо за вклад у розвиток медіафутболу в Одесі. Але закликаємо - пам’ятайте про відповідальність за дії, які виходять за межі поля", - йдеться у повідомленні.
На те, що Odesa Football Media Team вигнали гравця, відреагував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він вважає неприпустимими такі дії.
"Це приклад репресивних дій проти українців в Україні за українську мову. Такі випадки неприпустимі і потребують реакції не лише Уповноваженого, а й організаторів турніру, тренерів, керівників клубів та місцевої влади", - йдеться у повідомленні пресслужби омбудсмена на Facebook.
За його словами, на підставі цього випадку буде ініційовано заходи державного контролю. Кремінь вважає, що "важливо отримати пояснення від колишнього гравця, організаторів турніру та інших учасників, які стали свідками конфлікту". Після цього планується винести відповідні рішення згідно із чинним законодавством.
Омбудсмен також зазначив, що мовне питання у спорті досі залишається болючим. Адже, попри те, що "ситуаця змінюється, залишаються випадки нехтування мовним законодавством під час публічних заходів, тренувань і змагань". Він також нагадав, що донедавна значна частина українського спорту, включно з олімпійським, була російськомовною.
"Ми працюємо з такими ситуаціями у робочому порядку. Але важливо, щоб організатори заходів роз’яснювали норми закону і проводили профілактичну роботу. Адже мовна легковажність веде до конфліктів, яких можна було б уникнути", - підкреслив він.
Коментарі