
Скандал з ТЦК в Одесі: депутат звинуватив військових у насильстві над волонтером

Фото: Телеграм-канал "ГОНЧАРЕНКО"
Одеський обласний ТЦК та СП спростував заяви народного депутата Олексія Гончаренка про жорстоке поводження з волонтером під час перевірки військово-облікових документів. Військові стверджують, що травма сталася через необережність самого громадянина, який намагався втекти від законної перевірки.
Народний депутат Олексій Гончаренко 4 червня опублікував у своєму телеграм-каналі звинувачення на адресу працівників ТЦК. За його словами, кілька днів тому в Одесі "люди у пікселі" під час затримання зламали ключицю чоловікові, який є волонтером центру Гончаренка. Депутат стверджував, що постраждалому не надали медичну допомогу, відібрали документи та не дозволили зв'язатися з рідними.

Скріншот публікації з Телеграм-каналу "ГОНЧАРЕНКО", 048
Військкомат категорично заперечив ці звинувачення, представивши власну версію подій від 30 травня на вулиці Середньофонтанській. За офіційною інформацією ТЦК, спільна група представників територіального центру та Національної поліції проводила планові заходи оповіщення громадян відповідно до постанови Кабміну України №560.
"Під час законної вимоги надати для перевірки військово-облікові документи, громадян почав тікати, вибіг на проїжджу частину з активним дорожнім рухом, та, порушуючи Правила дорожнього руху, перебігаючи дорогу, зачепився за автомобіль", - повідомили в ТЦК.
Військові зазначають, що попри падіння, чоловік підвівся та продовжив спробу втечі. Під час подальшої перевірки документів з'ясувалося, що особа взагалі не перебуває на військовому обліку, не проходила військово-лікарську комісію та не має чинних військово-облікових документів. Після роз'яснення необхідності уточнення облікових даних громадянин добровільно прибув до відділу ТЦК для проходження процедур.
У військкоматі наполягають, що жодного застосування сили або примусу з боку посадових осіб не було, а сам громадянин не скаржився на погане самопочуття або травми. Того ж дня чоловіка направили на військово-лікарську комісію, яка прийняла рішення про необхідність додаткових діагностичних досліджень у спеціалізованих медичних закладах.
Саме в лікарні у громадянина діагностували травмування плечового суглоба, ймовірно отримане під час падіння на дорозі. Лікарі прийняли рішення про надання необхідної медичної допомоги, проте пацієнт самовільно покинув медичний заклад, не дочекавшись завершення лікування.
Представники ТЦК підкреслюють, що документи та особисті речі чоловіка залишились у супроводжуючого співробітника, якому їх передали під час реєстрації для проходження медичного обстеження. Це стандартна процедура, яка не має нічого спільного з вилученням документів.
"Публічні заяви, що містять звинувачення в насильстві, викраденні чи інших неправомірних діях з боку представників ТЦК та СП, не підтверджуються жодними фактами, є необгрунтованими та шкодять суспільній довірі до органів, відповідальних за реалізацію мобілізаційної політики в умовах воєнного стану", - заявили у військкоматі.
Також відомство закликало представників громадськості та медіа ретельно перевіряти інформацію перед її оприлюдненням та утримуватися від поширення недостовірних заяв. Сам Гончаренко публічно поки ніяк не прокоментував позицію ТЦК.
Читайте: Корумпований правоохоронець на Одещині заробляв на ухилянтах: 6 тисяч за переправлення
Коментарі