• Головна
  • Мертва риба і мазут на пляжах Тузлівських лиманів: наслідки аварії танкерів рф біля Одеси, - ФОТО
Надійне джерело
10:02, 5 червня
1

Мертва риба і мазут на пляжах Тузлівських лиманів: наслідки аварії танкерів рф біля Одеси, - ФОТО

Надійне джерело
Фото: Фейсбук Івана Русєва

Фото: Фейсбук Івана Русєва

Працівники національного природного парку «Тузлівські лимани» виявили чергове забруднення узбережжя Чорного моря мазутом від аварії російських танкерів у Керченській протоці. Забруднення супроводжується загибеллю морської фауни.

Фахівці парку під час обстеження узбережжя знайшли ділянку на 2 км піщаного пересипу біля протоки Тузлівські лимани-Чорне море, де море викинуло мазут різних фракцій загальною вагою 1 кг. Забруднювач оперативно зібрано.

"Останніми днями працівники національного природного парку 'Тузлівські лимани' обстежували узбережжя Чорного моря в межах Парку для виявлення забруднених ділянок мазутом з аварії на рф танкерах 15.12.24 року у Керчінський протоці", - повідомив співробітник нацпарку Іван Русєв.

Особливо тривожним є те, що мазут викинуло на берег разом з морською травою - зостерою і мушлями різних видів. Потужні вітри і підводні течії зривали морську траву з дна моря, де був розповсюджений мазут, і викинули його на узбережжя.

Екологи зафіксували загибель риби атерини, яка була викинута на узбережжя лиману Бурнас. Фахівець припускає, що причиною смерті морських мешканців став негативний вплив мазуту на морську екосистему.

Температура +30 градусів на піску зробила мазут дуже м'яким, що ускладнює процес його збирання та очищення територій. При такій температурі забруднювач швидше розчиняється та проникає в навколишнє середовище.

За словами Івана Русєва, імовірно мазут десь ще є на узбережжях Одещини, але не скрізь пляжі обстежують належним чином. Потужні вітри і перенос піску останніми днями частково прикривають забруднювач, через що він розчиняється у товщі піску та отруює піщані біоценози.

Найбільшу загрозу становить те, що мазут:

  • Розчиняється та "вмонтовується" в харчові ланцюги гідробіонтів
  • Негативно впливає на морську екосистему і Тузлівські лимани
  • Отруює піщані біоценози через проникнення вглиб
  • Призводить до загибелі морської фауни
  • Продовжує надходити на узбережжя через підводні течії

Основна частина мазуту, що міг доплисти до Північно-Західного Причорномор'я з місця аварії 15 грудня 2024 року, з потеплінням вже розчиняється і потрапляє в харчові ланцюги морської екосистеми.

Співробітники парку зафіксували всі виявлені забруднення та проінформували Департамент екології Одеської ОДА згідно з протоколом моніторингу мазуту. Екологічні наслідки аварії російських танкерів продовжують негативно впливати на природу українського узбережжя.

Читайте: Курортна Санжійка під Одесою може зникнути під водою через критичні зсуви ґрунту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мазут #риба #узбережжя #Одещина #забруднення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Андрій Дербанський
5 червня, 11:39
Кіберполіція Запоріжжя викрила хакера, який завдав потерпілим мільйонні збитки на майнінгу криптовалюти 35-річний чоловік з Полтави зламував акаунти клієнтів міжнародної хостинг-компанії та запускав на їх серверах віртуальні машини для майнінгу (https://cyberpolice.gov.ua/news/kiberpolicziya-zaporizhzhya-vykryla-xakera-yakyj-zavdav-poterpilym-miljonni-zbytky-na-majningu-kryptovalyuty-5154/). 💻 Без відома власників він використав їхні ресурси на понад $4,5 млн (≈185 млн грн).Хакер діяв з 2018 року, змінював місце проживання по всій Україні — в Полтавській, Одеській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.Під час обшуків кіберполіцейські та слідчі поліції №1 районного управління поліції ГУНП в області вилучили:дані для доступу до зламаних акаунтів;криптогаманці; скрипти для запуску майнінгу; хакерський софт і техніку. Зловмисник також був активним учасником форумів у даркнеті й збирав вразливості в системах компаній по всьому світу. Кримінальне провадження відкрито за ч. 5 ст. 361 ККУ. Хакеру загрожує до 15 років за ґратами.Досудове розслідування триває, можлива додаткова кваліфікація. https://cyberpolice.gov.ua/news/kiberpolicziya-zaporizhzhya-vykryla-xakera-yakyj-zavdav-poterpilym-miljonni-zbytky-na-majningu-kryptovalyuty-5154/
Оголошення
live comments feed...