• Головна
  • Легкі гроші — негативні наслідки: як одеським школярам не потрапити у пастку російських спецслужб
12:12, 18 травня

Легкі гроші — негативні наслідки: як одеським школярам не потрапити у пастку російських спецслужб

Фото: Нацполіція Одеської області

Фото: Нацполіція Одеської області

Одеські правоохоронці провели бесіди зі школярами про небезпеку вербування ворогом дітей для виконання протиправних завдань. Поліцейські розповіли про найпоширеніші методи та надали чіткі інструкції, як діяти при спробах вербування.

В одеських школах співробітники Національної поліції та Служби безпеки України провели важливі профілактичні бесіди з дітьми про небезпеку вербування російськими спецслужбами.

Правоохоронці розповіли учням про серйозну загрозу, яка сьогодні стосується кожного, – спроби ворога залучати підлітків до виконання небезпечних завдань. За словами поліцейських, руками молоді часто чиняться підпали, мінування, зйомки стратегічних об'єктів, передача інформації і навіть теракти.

Начальниця відділу ювенальної превенції поліції Одещини Вікторія Чалова детально пояснила школярам механізми роботи вербувальників.

«До вас у соцмережах пише незнайомець і пропонує «легкі гроші» за виконання простого завдання. Або ви самі натрапляєте на групу в соцмережі, де пропонують легкий та швидкий заробіток. Вам натякають, що це не страшно, нічого поганого не буде. Просять нікому не розповідати, щоб «не зіпсувати справу», – розповіла поліцейська.

За її словами, вербувальники часто використовують тактику заспокоєння, наголошуючи: «тобі як неповнолітньому за це нічого не буде». Також вони можуть залякувати підлітків або намагатися викликати співчуття, мовляв, це допоможе «нашим», а не ворогам.

Вікторія Чалова застерегла дітей від небезпечних ілюзій: «Ви маєте пам'ятати, що, по-перше, вас просто використовують. Обіцяні гроші ви можете не отримати взагалі. По-друге, ви станете співучасником злочину. Відповідальність за теракти чи диверсії настає з 14 років, і покарання – ув'язнення».

Для молодших дітей передбачені заходи примусового виховного характеру, а за їхні протиправні дії відповідатимуть батьки. Особливо наголошувалося на фізичній небезпеці, адже під час виконання завдань з вибуховими пристроями, про які ворог не завжди попереджає виконавців, діти можуть загинути або отримати каліцтво.

Наприкінці зустрічі правоохоронці дали школярам чіткі інструкції, як не стати жертвою вербування:

  • Не погоджуватися на пропозицію, припинити спілкування з вербувальником і заблокувати його
  • Зберегти докази – зробити скріншоти листування, контактів, номерів телефонів
  • Розказати дорослим – батькам, вчителям або одразу звернутися до правоохоронних органів

Подібні зустрічі будуть проводитися в інших навчальних закладах міста та області для підвищення обізнаності дітей щодо методів протидії ворожій пропаганді та вербуванню.

Читайте також: Заблукала та забула адресу: як одеські патрульні допомогли літній жінці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вербування #російські спецслужби #одеські школярі #поліція #безпека дітей #ювенальна превенція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...