• Головна
  • ГО "Дівчата" запускає кампанію "Зламай тишу" в рамках акції "16 днів проти насильства"
Новини компаній
17:00, 25 листопада

ГО "Дівчата" запускає кампанію "Зламай тишу" в рамках акції "16 днів проти насильства"

Новини компаній

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» суспільство об'єднується, щоб підвищити обізнаність людей про проблеми насильства, а також сприяти активним діям для його запобігання та подолання.

Загальнонаціональне дослідження, проведене ГО «Дівчата» спільно з World Vision у 2024 році, виявило тривожну тенденцію: лише 24% українців, які пережили фізичне чи сексуальне насильство, звертаються по допомогу. Більшість навіть не ідентифікують свій досвід як гендерно зумовлене насильство: лише 20% опитаних змогли розпізнати, що зіткнулися з ГЗН. Особливо вразливими є жителі окупованих, деокупованих і прифронтових територій, де доступ до підтримки значно ускладнився.

Усвідомлюючи всю серйозність проблеми насильства в Україні, ГО «Дівчата» запустила масштабну інформаційну кампанію «Зламай тишу». Її мета – привернути увагу до різноманітних форм і проявів насильства, показати його руйнівний вплив на життя людей та запропонувати шляхи отримання допомоги постраждалим.

«Насильство – це не особиста трагедія, а системна проблема, яка ховається під масками звичайного життя: на роботі, вдома, на вулиці. Часто ми навіть не підозрюємо, що люди, яких зустрічаємо щодня, можуть переживати важкі випробування», – наголошує Юлія Спориш, засновниця та директорка ГО «Дівчата».

Використовуючи соціальні ролики, виставки, статті та просвітницькі матеріали, організація прагне вивести проблему з тіні, розповісти про її реальні масштаби та підтримати тих, хто наважився розірвати коло насильства. Ініціатива наголошує, що зміни можливі, і кожен із нас може бути їх частиною.

Кампанія «Зламай тишу» закликає відкрито говорити про ГЗН і спільно будувати недискримінаційний простір для життя та розвитку кожної людини.

Ініціативу ГО «Дівчата» вже підтримали відомі особистості, серед яких блогерка Алла Малкін, ведуча телеканалу ICTV Оксана Гутцайт, актор театру та кіно Григорій Бакланов, телеведуча програми «Ранок у великому місті» на ICTV2 Юлія Зорій, блогерка та засновниця YouTube каналу «Смішно не буде» Настя Сонечко, акторка дубляжу, театру і кіно Антоніна Хижняк та інші.

Якщо ви постраждали від ГЗН, або поруч люди, які переживають насильство, – є багато організацій, готових підтримати:

  • Національна поліція України: 102 (якщо ви відчуваєте загрозу своєму життю та здоров’ю, важливо терміново звернутися до поліції – це може врятувати життя)
  • Мобільний застосунок для виклику поліції у випадку насильства: https://t.me/female_app_bot
  • Урядова Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації, ГО «Ла Страда-Україна»: 0 (800) 500 335 (зі стаціонарного телефону) або 116 123 (безкоштовно з мобільного телефону)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116 111 (з мобільного телефону), 0(800) 500 225 (зі стаціонарного та мобільного телефону)
  • Лінія психологічної підтримки для чоловіків: 2345
  • Всеукраїнська безкоштовна гаряча лінія психологічної допомоги ГО «Дівчата»: 0 (800) 600 044 (щоденно з 08:00 до 20:00)

Інформаційна кампанія #ЗламайТишу проходить в межах проєкту «Підвищення рівня безпеки, захищеності та психічного здоров'я жінок і дівчат, а також просування їхніх прав» реалізується ГО «Дівчата» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи і надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

Матеріали кампанії підготовлено за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...