Лицарські бої, інстаграмна оранжерея та фудкорт: як одеський ботсад збирає кошти на відновлення після обстрілу, – ФОТО
В Одесу прийшла справжня осінь. Дерева рясніють жовтогарячими кронами, у повітрі пахне сухим листям та останніми теплими деньками. У неділю містяни йшли у ботанічний сад, аби насолодитися ними після суботньої зливи.
Причиною такої зацікавленості серед одеситів став фестиваль, який ботсад організував задля збору коштів на відновлення після обстрілу. Лицарські бої, відкриття інстаграмної оранжереї, ярмарок хенд-мейду, фудкорт та інші цікавинки чекали на відвідувачів в одеському ботанічному саду. Фестиваль відвідала й журналістка 048.ua.
Це не перший захід, що проходить у ботсаду. Після обстрілу 25 березня, внаслідок якого постраждали вісім теплиць та адміністративна будівля дендрарію, його керівництво вирішило залучати кошти на відновлення проведенням подібних фестивалів. Усі гроші, зароблені під час заходів, спрямовують на благоустрій та ремонт ботсаду.
Найбільшу увагу відвідувачів фестивалю привертали лицарські бої – справді вражаюче видовище. Одесити та гості міста захопливо спостерігали за перемогами та поразками хлопців і дівчат в обладунках, а між напруженими поєдинками біля “Лицарської корчми” вишикувалася черга за тематичними стравами.
На території ботсаду також організували ярмарок хенд-мейд товарів – продавали картини, декор, біжутерію, посуд, смаколики та навіть одяг.
Знаковою подією фестивалю стало відкриття оранжереї, збудованої ще у 1886 році, яку вдалося відновити завдяки допомозі небайдужих одеситів.
Директорка одеського ботсаду Людмила Левчук з любов’ю та натхненням називає оранжерею інстаграмною фотозоною. Це справді так: на кожному кроці там трапляються, окрім рослин, звичайно, різноманітні дрібнички, завдяки яким відчуваєш естетичне задоволення. Гарні люстри, тарілочки, дзеркало, статуетка Будди – все це напрочуд добре поєднується з фікусами, оливами, сукулентами та папороттю.
“Це не класична оранжерея. Формат класичного ботсаду вже застарів, зараз у всьому світі така тенденція, щоб ботанічні сади вписувалися у життя міста. Це не зовсім наша місія, як і фестивалі, бо ми ботаніки, ми захищаємо рослини, але ми стараємося зробити щось таке, щоб люди заходили у ботсад”, - ділиться його директорка.
Пані Людмила розповіла, що протягом року колектив ботанічного саду навчався терапевтичного садівництва у американських партнерів, і, як результат, оранжерею створювали так, щоб у ній можна було перезавантажитися та перепочити.
Згодом там планують проводити невеличкі заходи, лекції, бесіди. Остаточний формат подальшої роботи оранжереї ще не визначили, адже у ній ще плануються деякі ремонтні роботи. Якийсь час вона буде працювати за записом, проте під час фестивалів її двері відкриті для всіх.
Наразі працівники ботанічного саду разом з волонтерами відновили чотири з вісьмох теплиць, пошкоджені у результаті обстрілу, тому заходи на території дендрарію влаштовуватимуть і надалі, - зазначила Людмила Левчук.
Вона розповіла, що найближчими вихідними у ботсаду проведуть етнофестиваль, а через вихідні - такий самий жовтневий уїк-енд фестиваль, як сьогодні.
“Ми дуже вдячні всім, хто нам допомагає. Небайдужі люди збирали скло, благодійні фонди виділяли матеріали на ремонт, багато хто донатив. Ці кошти допомогли нам почати відновлювальні роботи. Місто нам ніяк не допомагало відновленню матеріально. Проте ми об’єдналися і зробили це”, - підсумувала директорка ботсаду.