• Головна
  • Особливості та функції тепловізійних біноклів
Новини компаній
10:09, 16 квітня 2024 р.

Особливості та функції тепловізійних біноклів

Новини компаній
Особливості та функції тепловізійних біноклів, фото-1

Ефективно спостерігати за об’єктами в повній темряві та бачити цілі крізь перешкоди дозволяє тепловізор. Сьогодні одним із найпопулярніших форм-факторів цього прибору є бінокуляр. Прилади з двома вхідними лінзами активно використовують війскові, рятувальники, охоронці. Також тепловізори даного типу знаходять застосування в аматорських сферах – екстремальному туризмі, натуралізмі, мисливстві.

Про те, що являє собою сучасний бінокль з тепловізором та від яких параметрів залежить його функціональність, – далі у статті.

Особливості тепловізійного бінокуляра

Як і в будь-якому тепловізорі, у приборах даного типу головними є три елементи: об’єктив, термочутливі сенсори та блок-перетворювач. Детектор розпізнає хвилі інфрачервоного спектру, що йдуть від об’єктів, які випромінюють тепло. Тепловізор перетворює ІЧ-хвилі на кольорове зображення, де кожен відтінок відповідає певній температурі. Таким чином, оператор бачить навколишнє середовище у вигляді так званої теплової карти, де живі цілі приймають вигляд силуетів з особливим забарвленням.

Тепловізор із двома окулярами за конструкцією нагадує звичайний оптичний бінокль з парними вхідними та вихідними лінзами. Варто зауважити, що замість оптичного скла у виробництві тепловізійної техніки використовується монокристалічний германій, що значно підвищує ціну приборів.

Бінокулярні тепловізори здебільшого призначені для ручного використання. Бінокль вдвічі більший та важчий за монокуляр, що може викликати незручності при тривалому користуванні. Утім, не поспішайте надавати перевагу прибору з однією парою лінз. Тепловізійні біноклі мають чимало виграшних характеристик, що можуть стати вирішальними для результатів спостереження. Серед плюсів бінокулярів:

  • Висока дальність виявлення. Що далі може “зазирнути” тепловізор, то більше об’єктів на великих дистанціях побачить спостерігач. Дальність виявлення у найпростіших біноклях перевищує 2400 метрів, а найпросунутіші моделі працюють на відстані понад 4500 метрів.
  • Широкий кут огляду. Від ефективності аналізу місцевості часто залежить успіх усієї операції. Бінокуляр дозволяє охопити поглядом максимально широку територію та ідентифікувати живі цілі в її діапазоні.
  • Рівномірне навантаження на очі. Цей фактор особливо актуальний при тривалому спостереженні. Використовуючи монокуляр, оператору доводиться постійно тримати одне око заплющеним, внаслідок чого органи зору швидко втомлюються. Бінокль у цьому випадку набагато зручніший та безпечніший для очей.

Додаткові функції

Для військових та професіоналів ынших сфер найкраще обирати тепловізори з розширеним функціоналом. Серед ефективних додаткових опцій: поліпшення цифрової деталізації, шумопоглинання, модуль Wi-Fi, GPS, компас. Моделі з далекоміром дозволяють визначати точну відстань до об’єктів, а завдяки відеорекордеру можна записувати спостереження для подальшого відтворення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...