• Головна
  • Дім Блещунова представить «Театр і життя» одеського митця Геннадія Гармидера
16:23, 28 лютого

Дім Блещунова представить «Театр і життя» одеського митця Геннадія Гармидера

Дім Блещунова представить «Театр і життя» одеського митця Геннадія Гармидера

29 лютого 2024 року в Одеському музеї особистих колекцій ім. О.В. Блещунова відкриється виставка відомого українського митця-графіка, живописця, ілюстратора, майстра офорту та екслібрису Геннадія Гармидера.

Про це повідомили у міськраді.

Його роботи знаходяться у 26 музеях України та 12 музеях за кордоном, а також у приватних зібраннях по всьому світу.

Митець жив і працював в Одесі, збагачуючи її культурне середовище, створюючи незабутні художні образи на полотні та папері. Багатьом шанувальникам відомі серії офортів Геннадія Гармидера «Одеса першої половини ХІХ століття», «Одеса другої половини ХІХ століття», «Побут Одеси кінця ХІХ – початку ХХ століття» та інші.

Але цього разу музейники хочуть показати митця з незвичайного боку, з якого, мабуть, глядачі його ще не знали. І цей Гармидер – театральний художник.

У 1974 році Геннадій Гармидер закінчив театральну майстерню живописного факультету Київського художнього інституту (тепер НАОМА). Він створював навчальні постановки, а також художньо оформив п’єсу естонського автора Іко Морана «Пригоди маленької тіні», яка з успіхом йшла як на театральній сцені, так і на телебаченні. На виставці представлені ескізи до неї, а також до п’єси «Сірано де Бержерак». В ескізах костюмів концентрується кольорова і пластична виразність, вражає з точністю знайдений характер персонажів. У творчій лабораторії митця можна побачити, як від начерків, креслень з авторськими примітками олівцем та жартами до завершеного ескізу створюється художній образ вистави театру ляльок.

Подальше своє життя митець присвятив графіці та живопису. Улюблені сюжети художника – вулиці міста і кав’ярні, ніби театральні декорації, в яких розгортається життя персонажів.

Глядачі побачать серію «Бісові казки нового часу», а також ескізи до сувенірних дошок «Морська сімейка», «Веселий кок» та «Морський десант», у яких Гармидер проявив себе і як талановитий дизайнер.

На вітрині представлене художнє приладдя майстра – перо, калан, офортні голки, пензлі, етюдник. Він працював у різних техніках, міг створити шедевр навіть на бланку держустанови або зробити керамічний посуд – горнятко та люльку. Пляшка з намальованою Гармидером етикеткою зазвучала зовсім по-новому. Банальна горілка перетворилася на екзотичний “Islamsky keyf”.

Виставка відкрита з 29 лютого 2024 року у виставковому просторі музею «Квартира №6» (Польська, 19, вхід з двору) у четвер, п’ятницю, суботу та неділю з 11.00 до 17.00. Тел. для довідок: (048) 763 03 86.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#одеса #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...