
Як вибрати та використати на 100% проектори для навчання
Проектори стали обов'язковим елементом навчання в школі, виші або під час бізнес-консультацій, навчання для комерційного підприємства. Вони зручні, прості у використанні і дають багато можливостей для швидкого і якісного засвоєння навчальних матеріалів.
Обираючи проектори для школи треба звернути увагу на важливі для якісного відображення інформації, параметри. Компанія “А-Техно” пропонує якісні проектори для навчального процесу та необхідну інфраструктуру для зручного користування.

Розглянемо детальніше які вимоги варто обов'язково врахувати під час обрання конкретної моделі. Варто вказати, що проектор – ефективний мультимедійний пристрій для того, щоб привернути увагу дітей чи студентів, слухачів бізнес-курсів. Тому навчання з цими пристроями буде цікавішим та ефективнішим, а для викладача – в рази простішим з технічної точки зору.
Роздільна здатність
Роздільна здатність проектора для навчання, який буде використовуватись у аудиторії має бути не менше 960x540 пікселів. Є і інші варіанти:
- якщо проектор буде застосовуватись у великій аудиторії в університеті або шкільному закладі де є велика зала, тоді потрібно купувати пристрій із роздільною здатністю мінімум 1280х720 пікселів;
- якщо зал чималих розмірів, краще обирати пристрій для лекцій з роздільною здатністю 1920x1080 або з маркуванням Full HD.
- є різноманітні менші та більші проміжні роздільні здатності, наприклад XGA – 1024 на 768 пікселів.
В будь-якому разі коридор показників має бути не менше 960x540 пікселів та не більше Full HD.
Екран для перегляду: розмір, співвідношення і інші опції
Екран для перегляду інформації проектора – не менш важливий елемент для ефективного застосування проекторів. Найважливіші параметри цих елементів систем для мультимедійного відображення інформації – розмір та інші властивості.
Розміри екранів залежать від розмірів аудиторії. Для шкільних кімнат екрани для проекторів достатньо, щоб діагональ екрана складала не менше 1,5-2 метрів. Стандартне співвідношення ширини і висоти зазвичай 4 до 3. Є і квадратні екрани – 1 до 1, але вони менш поширені і не такі практичні, адже слайди та відео зазвичай мають саме співвідношення 4 до 3.
Серед додаткових опцій слід відзначити систему кріплення та можливість згортання екрана. Кріплення зазвичай є стіновим. Екрани можуть згортатись за допомогою механізації цього процесу. Згортання екрана актуальне для великого за розмірами аксесуара, який складно переміщувати вручну і який застосовується не дуже часто. Якщо ж це аудиторія чи клас де проектор є постійним робочим інструментом можна використати найпростішу схему із настінним кріпленням екрана у вигляді дошки.
Яскравість лампи і контрастність
Ще один показник на який обов'язково треба звернути увагу – яскравість лампи. Вона має складати не менше 2000 лм. Дуже добре, якщо яскравість досягає показника 4-5 тисяч лм. Це важливо для чіткого і яскравого показу:
- відео;
- слайдів;
- онлайн-матеріалів на екрані.
Яка б не була якісна та енергоощадна, зручна техніка для проектування, але якщо яскравість потоку буде низькою, використати проектор можна лише у малих за розмірами приміщеннях, де потрібно буде значне затемнення. А це зазвичай не зручно для школярів та студентів.
Є ще один важливий параметр під час вибору техніки цього призначення – контрастність зображення проектора. В аудиторіях і класах зазвичай використовують денне світло, тому для ефективної демонстрації мультимедійних матеріалів варто обрати пристрій із показниками контрастності не менше 4000:1. Дуже добре, якщо такий показник буде складати 10000:1. Ці данні обов'язково вказуються виробниками і свідчать про співвідношення контрастності кольорів на екрані, які можна отримати за допомогою проектора.