14:23, 23 червня 2023 р.
Надійне джерело

В Одесі розширять межі ЮНЕСКО

В Одесі розширять межі ЮНЕСКО

Робота над виконанням рекомендацій, що були надані Комітетом ЮНЕСКО під час включення історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини, триває.Одна з таких рекомендацій стосувалася розширення меж об’єкта всесвітньої спадщини, але виключення з цих меж території Одеського порту. 

Про це повідомили у міськраді 

Після консультацій з національними та іноземними експертами Одеською міською радою були підготовлені текстові та графічні матеріали щодо розширення об’єкта всесвітньої спадщини та його буферної зони. 

Пропозиції міської ради в кінці травня були направлені до Міністерства культури та інформаційної політики України, де вони розглядалися на засіданні Науково-методичної ради. Рада, до складу якої входять провідні українські пам’яткооохоронці, рекомендувала збільшити територію об’єкта всесвітньої спадщини до вулиці Успенської на півдні, до вулиць Ковальської і Торгової на заході та до Лідерсовського бульвару на сході. 

Інша центральна частина міста разом з портом і Французьким бульваром пропонується як буферна зона. 

Саме з такими розширеними межами об’єкта «Історичний центр Одеси» міська рада за посередництвом Міністерства культури та Міністерства закордонних справ України буде направляти відповідні графічні матеріали з текстовими обґрунтуваннями до керівних органів ЮНЕСКО на затвердження. 

Як зазначив Одеський міський голова Геннадій Труханов, схвалення центральними структурами ЮНЕСКО запропонованого Україною варіанта розширення меж об’єкта всесвітньої спадщини дозволить перейти до іншого етапу виконання рекомендацій Комітету ЮНЕСКО. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#одеса #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...