15:18, 4 червня 2023 р.

Сутінки "скрепної" економіки

Сутінки "скрепної" економіки

Лише за офіційними даними прикордонної служби ФСБ, в першому кварталі 2022 року з Росії виїхали 3,88 мільйона осіб. Це найвищій показник з часів білої еміграції. Безумовно, хтось з цих мільйонів потім повернувся. Але загальна кількість тих, хто назавжди залишив «край берізок та багнюки» за період проведення так званої «спецоперації», офіційно ніде владою кремля не публікується і не визнається, хоча йдеться про мільйони.

Скільки було крику на інфопомийках про те, що тікають з росії «дизайнери, стилісти та інші «барбершопери», які «скрепній» росії зовсім не потрібні. «Слава Богу, повітря буде чистішим», казали путінські поцреоти. Та не так сталося, як гадалося… Роздута та розпіарена кремлем тема про «імпортозаміщення» виявилася такою ж хворобливою фантазією, як і «Київ за три дні». І справа не тільки в тому, що «російська смєкалка» придатна лише для гаражних майстерень по ремонту пилососів та пральних машин, вкрадених в Україні орками-мародерами, і абсолютно недієздатна на виробництві. З’ясувалося, що навіть таку «смєкалку» проявляти нікому, пише у своєму блозі на Цензор.нет. Юрій Федоренко.

Понад мільйон висококваліфікованих співробітників покинули країну через безглузду війну. Кількість знищених окупантів перевищила 200 000, а таких, хто «мав щастя» повернутися до на рідні болота окремими частинами тулуба неповного комплекту, у декілька разів перевищує кількість обілечених на концерт кобзона. Додати сюди сотні тисяч тих, хто вже вдягнув військові онучі від бренду путінської «часткової мобілізації», і стає зрозумілим розпач директорів та власників російських підприємств, на яких банально нікому працювати.

Не слід забувати й про наслідки COVID-19, від якого за офіційними кремлівськими даними загинуло 388 тисяч росіян, однак експерти оцінюють загальну надлишкову смертність росіян упродовж 2020 - 2023 року в діапазоні від 1,2 до 1,6 мільйонів. А про загальні російські демографічні проблеми з репродукцією «скрепної» нації навіть пєсков сказав, що «Демографія - це те, де в нас поки що не виходить». І не вийде. Нікому скоро буде виконувати функції продовження московітських родів. Хіба що залишками з мішків на гідропоніці!

Нещодавнє опитування Інституту економічної політики імені Гайдара зафіксувало рекордно високий рівень дефіциту працівників у російській промисловості. Максимальний з далекого 1996 року. У квітні 2023 року 35% російських підприємств повідомили про недостатню кількість робочої сили. Зокрема, найбільш складна ситуація склалася в легкій промисловості, що підтверджується результатами дослідження. Російський ринок після початку санкційної війни фантастично звільнився, пішли не тільки дорогі, а й масові бренди, які могла б замістити продукція російської легкої промисловості, але її просто нікому випускати. Тому залишаться росіяни не тільки без якісного імпортного одягу, а й, навіть, без таких милих серцю росіянців «сімейок» та ситцевих платтячок.

Проблема кадрового дефіциту є одним із основних факторів, що гальмують промисловий розвиток після початку бойових дій в Україні, нарівні з невизначеністю, слабким рублем та зниженням попиту. Люди - це ресурс, який не можна отримати за півроку. Тим більше, ставлячись до цього «ресурсу», як до худоби, яка повинна задовольняти свої фізіологічні потреби хіба що за рахунок підножного корму. Витрачаючи мільярди на злочинну війну в Україні, росія постійно затримує виплати заробітної платні, яка і так є мізерною. 20 000 рублів на місяць із затримками вивели працівників УАЗу на страйк. Поки що маленький та локальний, але це тільки початок.

Хто працював «головою» - втік з країни. Хто працював «руками» - загинув чи залишився інвалідом-тягарем. Коло замкнулося, як зашморг на шиї російської економіки. І то все для нас, українців, на краще. Адже н

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#росія #економіка #еміграція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...