На Одещині ухилянти перетинали держкордон з фиктивними посвідками благодійного фонду,- ФОТО
У ході спецоперацій у Львівській, Одеській, Миколаївській та Вінницькій областях Служба безпеки заблокувала нові канали нелегального виїзду за межі України громадян призовного віку. Вартість «послуг» становила від 3 до 10 тис. дол. США залежно від обставин і терміновості зарубіжного «рейсу».
Про це повідомили в СБУ.
Завдяки своєчасному реагуванню СБУ вдалося запобігти нелегальному переправленню за кордон більше сотні «ухилянтів». Причетних зловмисників затримано, їм повідомлено про підозри за ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
На Одещині заблоковано канал незаконного перетину держкордону на підставі фіктивних посвідок представників одного з міжнародних благодійних фондів.
Серед учасників оборудки були посадовці декількох контрольно-пропускних пунктів. Саме вони забезпечували «ухилянтам» безперешкодний виїзд за межі України без ретельної перевірки документів.
Співробітники СБУ затримали двох організаторів схеми в районі пропускного пункту «Кучурган». Ще одну злочинну групу викрито на спробі прихованого вивезення призовників на власному авто до Молдови та Румунії.
У Львівській області: ліквідовано механізм протиправного виїзду під виглядом перевезення іноземних вантажів для потреб ЗСУ. Для цього зловмисники за гроші виготовляли для своїх «клієнтів» документи від імені декількох псевдоволонтерських організацій, що нібито займаються транспортуванням гуманітарної допомоги. Насправді потенційними учасниками «трафіку» були громадяни, які навіть не вміють керувати автомобілем і не мають водійських прав. У разі виїзду за кордон вони не планували повертатись в Україну. Встановлено, що до організації схеми причетна злочинна група одного з кримінальних авторитетів. Наразі співробітники СБУ затримали її організатора на передачі половини суми грошової «винагороди» у розмірі 5 тис. дол.
У Миколаївській області: затримано організатора «трафіку» протиправних виїздів за кордон через використання підроблених документів учасників волонтерського руху та фейкових висновків медичних закладів (МСЕК).
На Вінниччині: викрито керівника місцевого автотранспортного підприємства, який налагодив схему незаконного виїзду за кодон під виглядом «другого водія» вантажівки. Для цього посадовець здійснював їх фіктивне працевлаштування та залучав до міжнародних товарних перевезень. Наразі за всіма викрити фактами тривають досудові розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.