• Головна
  • Кинджали, сокири, спис: в Одесі на митниці виявили цінні археологічні знахідки, які відправник хотів видати за підробки, - ФОТО
13:28, 31 серпня 2022 р.

Кинджали, сокири, спис: в Одесі на митниці виявили цінні археологічні знахідки, які відправник хотів видати за підробки, - ФОТО

Кинджали, сокири, спис: в Одесі на митниці виявили цінні археологічні знахідки, які відправник хотів видати за підробки, - ФОТО

Одеські митники виявили старовинну зброю. Два кинджали, три сокири та спис з ознаками старовини громадянин України відправив п’ятьма посилками до США п’яти різним адресатам.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської митниці.

Зазначається, що при цьому, видаючи оригінали за підробку, чоловік у квитанції зазначив, що це декор оціночною вартістю 20 доларів. За попередньою експертизою, всі предмети є археологічними знахідками, які зазнали ретельної реставрації. Деякі пошкоджені часом ділянки сточені, деякі доповнені фантазійними елементами декору.

Найцікавішим виявленим експонатом, що завдяки співробітникам управління протидії контрабанді наркотиків та зброї, закінчив свою мандрівку в Одесі, є кинджал з лезом трикутної форми.

"Він має всі ознаки Унетицької культури – археологічної культури ранньої бронзової доби 1700-1300 років до н.е. на теренах Центральної Європи. Вона названа по могильнику Унетице, знайденого поблизу Праги. Бойові сокири були розповсюджені впродовж 14-15 століть на території Польщі та сучасної України. Вони суттєво зазнали «дизайнерського впливу»: їх леза частково стесані, ймовірно через пошкодження. Спис однозначно козацький. Він був частиною озброєння українських козаків впродовж 16-18 століть, а наразі залишається культурним та історичним надбанням держави і не підлягає вивезенню", - розповіли у Одеській митниці.

Встановлення належності до культурної цінностей деяких вилучених предметів потребує додаткової експертизи.

За виявленим фактом складено 5 протоколів про порушення митних правил за ознаками ч.3 ст. 471 Митного кодексу України. Подальшу долю вилучених старожитностей вирішить суд. Є велика ймовірність того, що частина з них поповнить музейні колекції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#одесса #новости
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...