На Одещині привласнили кошти, виділені для виплат новонародженим дітям
На Одещині судитимуть злочинне угруповання за привласнення майже 5 млн грн соціальних виплат.
Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
До складу угруповання входило дев’ятеро осіб, які виконували функції держави у сфері соціального захисту населення та банківської діяльності. Обвинувачені привласнили кошти, виділені для виплат новонародженим дітям, які виховуються одинокими матерями, а також малозабезпеченими та багатодітними батьками.
Викрили злочинну схему, встановили її учасників та отримали докази їхньої причетності до оборудок оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області Національної поліції України та слідчі Білгород-Дністровського районного відділу поліції.
За даними слідства, організувала злочинну схему керівник структурного підрозділу соціального захисту населення та охорони здоров’я у Білгород-Дністровському районі. У спільники залучила кількох підлеглих, працівника банку, родичів і знайомих.
Спільники підробляли документи і на їх основі безпідставно призначали та нараховували соціальні виплати підставним особам. Надалі гроші знімались із банківських карток та розподілялися між фігурантами.
Упродовж 2017-2021 років було привласнено майже 5 млн грн.
На даний час досудове розслідування завершено. До Білгород-Дністровського районного суду Одеської області скеровано обвинувальний акт стосовно дев’яти членів злочинного угруповання за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 3 ст. 28, ч. 1, ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);
- ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
- ч. 3 ст. 28, ч. 2, ч. 3, ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).
Заходи з викриття протиправної діяльності проводилися спільно зі співробітниками Служби безпеки України в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури та Білгород-Дністровської окружної прокуратури.