• Головна
  • Одеський регіон повністю забезпечений зерном та борошном
16:22, 11 травня
Надійне джерело

Одеський регіон повністю забезпечений зерном та борошном

Одеський регіон повністю забезпечений зерном та борошном

Одеса та область повністю забезпечені зерном та борошном власного виробництва для випікання хліба.

Про це повідомили у пресслужбі Одеської ОДА.

Щорічно в Одеській області зерновими культурами засівають майже 1,5 мільйона гектар. Минулого року, завдяки сприятливій погоді та підвищенню продуктивності сільгоспвиробництва, одеські аграріїв отримали рекордний врожай пшениці та ячменю – більше 5 мільйонів тонн. Такий об’єм вирощеного зерна дозволяє не тільки забезпечити власні регіональні потреби ринку, щодо виробництва борошна та виготовлення хлібобулочних виробів, а й експортувати зернову продукцію.

За словами Директора департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алли Стоянової, більшість зерна з п’ятимільйонного врожаю, мало піти на експорт, що на тлі зростання світових цін на продовольство суттєво б підвищило доходи аграрної галузі та вплинуло б на регіональний ВВП загалом.

Бо 45% валютної виручки в Україні надходить саме завдяки роботі вітчизняного агросектору, а Одещина дає 5% загальнонаціонального об’єму виробництва зернових.

«Для власного споживання Одещині необхідно біля 400 тонн зерна. В борошні ця цифра складає 250 тонн. 50% - споживає саме місто Одеса. Запевняю, і місто, і область повністю забезпечені зерном та борошном власного виробництва для випікання хліба. Україна виробляє 100 мільйонів тонн зерна , а споживає – лише 20. Таким чином, ми гарантовано маємо достатні запаси зерна, у той час як країни світу недоотримають значну кількість українського зерна через війну росії проти України, що може спричинити за оцінками ООН голод у багатьох країнах світу. Зокрема, Україна традиційно експортує близько 30-35% зерна до країн Північної Африки та Близького Сходу, 30-35% до країн Південної та Південно-Східної Азії, а також близько 35-40% до країн Європи» - наголошує Алла Стоянова.

Цьогоріч через російську блокаду морських портів Одеська область не може експортувати зерно в повному обсязі.

«Якщо у березні ми змогли експортувати лише 200 тисяч тонн зерна, то вже у квітні нам вдалось зрушити цю кризову ситуацію з місця і на разі з використанням залізниці, автошляхів та дунайського пароплавства експортовано більше 1 мільйона тонн. Сподіваюсь, що за травень ми досягнемо показника у півтора мільйона. Але вкотре, незважаючи на нарощування експорту в умовах війни, хочу заспокоїти одеситів - запасів базового продовольства, що є в Україні і безпосередньо у нас на Одещині, має вистачити для харчування населення протягом кількох років» - додає Директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#одесса #новости #ода #зерно
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...