
Гідророзподільник — призначення та конструктивні особливості

Гідророзподільником називають елемент гідравлічної системи, який змінює напрямок руху рідини в агрегаті. Таким чином, можна керувати її потоками та контролювати її витрати, а також забезпечувати своєчасність включення в роботу окремих елементів механізму.
Цей вид гідравлічного обладнання використовується в складних системах гідравліки, де важлива точність тиску, що застосовується, а також витрата рідини.
Знайти таке обладнання у великому асортименті можна в інтернет-магазині Hydraulic.ua. а також замовити його з доставкою по Києву та Україні.
Які види гідророзподільників?
Оскільки основне завдання цього типу гідравлічного обладнання полягає в управлінні потоком рідини, для різних видів техніки підійдуть різні види розподільників залежно від типу з'єднання, способу керування, а також особливостей конструкції елемента.
Можна виділити два основних типи таких пристроїв:
- Напрямні. Такі розподільники направляють рідину системою, повністю перекриваючи просвіт каналу.
- Дроселюючі. В даному випадку є можливість не до кінця виводити запірно-регулюючий елемент і тим самим контролювати витрати гідравлічної рідини.
Приєднуватися до системи гідророзподільники будь-якого типу можуть через стики, фланці та різьблення.
Ці конструкції також можуть мати різні види запірно-регулюючих елементів:
- золотникові, які зміщуються по осі і цим регулюють ступінь закриття каналу. Вони досить прості та надійні у використанні, через що постійно використовуються в мобільній техніці;
- кранові, що використовують пробку крана як основний елемент конструкції. При повороті пробки в залежності від кута змінюється напрямок руху рідини;
- клапанні — досить великі елементи, які забезпечують хорошу герметичність приладу.
Крім того, гідророзподільники можуть відрізнятися кількістю таких елементів, способом керування механізмом, а також кількістю гідравлічних шлангів.
Правильна експлуатація та ремонт поломок
Використання агрегату згідно з інструкцією дозволить продовжити його термін служби. Для того, щоб рідше потребувати ремонту різних поломок, потрібно провести правильний монтаж обладнання та правильно підготувати його до робочого процесу.
Найчастішими причинами поломок таких агрегатів можуть бути деформації робочих елементів, їх знос (як природний, так і ранній), відсутність технічного обслуговування як такого, або неправильний монтаж.
Ігнорування інструкції з експлуатації гідравлічних приладів може призвести до:
- ускладненому або нерівномірному руху робочих органів агрегату;
- протікання масла в місцях з'єднання елементів корпусу через знос ущільнювачів або неправильний монтаж;
- збоїв під час встановлення золотника в інше положення;
- неможливість розвантаження гідравлічної системи.
У деяких випадках ремонт гідророзподільника є заміною деяких окремих деталей, але іноді може знадобитися повна заміна приладу. Зокрема, якщо на корпусі елемента вже є помітні ознаки зношування, може знадобитися або заміна пристрою, або його дорогий капітальний ремонт.
Коментарі