• Головна
  • Малиновська окружна прокуратура міста Одеси: результати за 2021 рік
Пресс-релиз
11:00, 1 грудня 2021 р.

Малиновська окружна прокуратура міста Одеси: результати за 2021 рік

Пресс-релиз
Малиновська окружна прокуратура міста Одеси: результати за 2021 рік, фото-1

Напередодні 30-річчя прокуратури України Малиновська окружна прокуратура міста Одеси знайомить читачів з результатами роботи за 2021 рік.

Окружна прокуратура розпочала свою діяльність 15 березня 2021 року. ЇЇ юрисдикція поширюється на всю територію Малиновського району міста Одеси який охоплює такі відомі історичні мікрорайони Одеси як Молдаванка, Бугаївка, Черемушки, Ближні та Дальні Мельниці.

Колектив прокуратури – 52 співробітника, з яких 45 прокурорів, які виконують функції процесуального керівництва досудовим розслідуванням, підтримання публічного обвинувачення у суді, представництва інтересів держави в судах.

За 2021 рік за участі прокурорів Малиновської окружної прокуратури міста Одеси скеровано до суду обвинувальні акти щодо 750 кримінальних правопорушень, судами винесено 182 вироки, за вчинення корупційних кримінальних правопорушень до суду скеровано 16 обвинувальних актів стосовно 17 осіб, забезпечено участь в розгляді 12 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, проведено близько 70 перевірок в установах виконання покарань та виконання судових рішень у тому числі в Одеській виправній колонії №14.

В 2021 році заявлено позовів в інтересах держави на суму понад 22,8 млн. гривень, у тому числі у сфері бюджетній відносин на 21 млн. грн., частина з яких розглядається судами. На підставі судових рішень, фактично відшкодовано вже 9 млн. грн. В межах досудового регулювання спорів, за реагуванням прокурорів Малиновської окружної прокуратури міста Одеси попереджено безпідставне витрачання бюджетних коштів на суму 1,2 млн. у сфері закупівель щодо протидії Covid-19.

Разом із тим, 2021 рік став багатим на резонансі кримінальні події. В ході захисту прав та свобод громадян, оперативного реагування на порушення закону, прокурорами, спільно із колегами із Національної поліції, Служби Безпеки України та інших правоохоронних органів щоденно проводиться кропітка, системна та складна робота з протидії злочинності у тому числі – її організованим формам.

Наприклад, в 2021 році Малиновською окружною прокуратурою міста Одеси закінчено досудове розслідування та передано до суду кримінальне провадження, що набуло суспільного резонансу відносно озброєної банди до складу якої входило 5 осіб, яка з метою заволодіння коштами та нерухомим майном 55-річного потерпілого - громадянина Греції, незаконно позбавили волі останнього та його 26-річного племінника. При цьому, під час утримування потерпілих підозрювані здійснювали фізичний та психологічний тиск на них, зокрема, погрожували вбивством вогнепальною та холодною зброєю, били та прикладали гарячу праску до спини.

Припинено діяльність щодо поширення злочинного впливу на території Одеської установи виконання покарань 40-річним ув’язненим, який, підтримуючи «злодійські традиції», отримав статус так званого «смотрящого за корпусом», та з метою подальшого поповнення так званого «общака» займався вимаганням грошових коштів у інших ув’язнених на території ДУ «Одеський слідчий ізолятор». На теперішній час, вказану особу повідомлено про підозр, досудове розслідування знаходиться на завершальній стадії.

За участі прокурорів Малиновської окружної прокуратури та колегами із Національної поліції та СБУ викрито злочинну групу, яка налагодила в Одесі та області вирощування та розповсюдження канабісу. Встановлено, що ділки діяли за налагодженою схемою, спільники влаштували місця для вирощування коноплі на території одного із районів області та після виготовлення канабісу, організатор групи розфасовував готовий наркотик у полімерні ємкості та перевозив до Одеси де передавав спільникам для збуту. Всім фігурантам злочину повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Спільними діями прокурорів та працівників Міграційної поліції викрито особу, яка вербувала українців з метою втягнення у незаконну діяльність за кордоном. Установлено, що 32-річний житель Херсона у змові з особами, що перебувають за кордоном, підбирав їм громадян зі скрутним матеріальним становищем, які пройшли або готові пройти навчання з керування малогабаритними морськими суднами, і переправляв в одну з країн Європейського союзу до так званих роботодавців. Там за завербованих людей бралися спільники херсонця і залучали їх до праці, пов’язаної з перевезенням на яхтах до різних держав Європейського союзу нелегальних мігрантів. За погодженням із прокурорами Малиновської окружної прокуратури особу повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

До суду також направлено кримінальне провадження відносно особи, яка самовільно зайняла земельну ділянку площею майже 1000 кв. м., розташовану в Малиновському районі м. Одеси, та здійснила самовільне будівництво, чим заподіяно територіальній громаді м. Одеси майнову шкоду в розмірі 2,5 млн. грн. У ході досудового розслідування, завдяки вжитим прокурорами заходам, земельну ділянку приведено до первинного стану та повернуто громаді.

Крім того, прокурорами Малиновської окружної прокуратури міста Одеси здійснюється щоденна робота щодо розгляду звернень громадян, підтримання публічного обвинувачення у судах, у повному обсязі забезпечується виконання функцій органів прокуратури. “В масштабному та складному процесі реформування органів прокуратури, який сьогодні ще триває, ми продовжуємо докладати всі зусилля, задля того, щоб кожний громадянин звернувшись до прокуратури, мав можливість отримати захист своїх конституційних прав” - говорить керівник Малиновської окружної прокуратури міста Одеси Андрій Стоєв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12,0
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...