• Головна
  • Дистанційне навчання в Україні: чи можна отримати якісні шкільні знання вдома?
Новини компаній
11:00, 15 листопада 2021 р.

Дистанційне навчання в Україні: чи можна отримати якісні шкільні знання вдома?

Новини компаній

Чи можна отримати якісну шкільну освіту в Україні дистанційно? Які є підводні камені сімейного (домашнього) навчання? На ці та інші питання відповідає Анна Рощина, директорка ліцензованої української школи дистанційного навчання ОНЛАЙН ШКОЛА 977.

Які форми дистанційного навчання дозволені в Україні, а які - заборонені?

В Україні офіційно дозволені інституційна та індивідуальна форми здобуття освіти.

До інституційної входять очна, заочна, вечірня, дистанційна форми навчання.

До індивідуальної відносяться: сімейна (домашня) форма навчання, яку ще називають хоумскулінгом, екстернат та педагогічний патронаж.

Тут важливо розуміти, що під дистанційною формою навчання мається на увазі повноцінно організований школою навчальний процес з використанням сучасних технологій. Це уроки в режимі онлайн (LIVE та відеозаписи), застосування додатків та презентацій, що роблять навчання цікавим, інтерактивні завдання, що компенсують відсутність невербального спілкування.

Навіть більше - в онлайн-режимі мають проводитися зустрічі, клуби, командні ігри та інші заходи, що сприяють соціалізації дітей.

На жаль, за час карантину ми всі побачили, наскільки застарілою та неповоріткою є державна система шкільної освіти. Більшість вчителів державних шкіл мали величезні проблеми з організацією дистанційних уроків, через що багато учнів мають пробіли у шкільній програмі.

Важко спрогнозувати, як це позначиться на нашому житті через 10 років, коли ці учні почнуть виходити на ринок праці і стануть основною ланкою тих людей, хто надає нам послуги в медицині, будує будинки і торгівельні центри, відповідає за безпеку наших водо- та електростанцій.

Тому, звичайно, зараз доцільно звертатися до приватних онлайн-шкіл, в яких процеси дистанційного навчання вже налагоджені. Це наші нові реалії, маємо бути гнучкими і пристовуватися.

Єдина форма, яка поки що заборонена законодавством України - це анскулінг, який передбачає навчання дитини її батьками без прив’язки до шкільної програми, без, прикріплення до школи та без отримання документів про освіту державного зразку.

Дистанційне навчання в Україні: чи можна отримати якісні шкільні знання вдома?, фото-1

Як держава контролює якість навчання на сімейній (домашній) формі навчання та екстернаті?

При сімейній (домашній) формі навчання та екстернаті дитина самостійно або за допомогою батьків чи репетиторів має засвоїти всі матеріали і знання, передбачені учбовим планом та програмою МОН України.

Для перевірки цих знань школа, до якої прикріплений учень, має декілька разів на рік (від одного до чотирьох залежно від форми навчання) написати контрольні з усіх предметів, що вивчаються в цьому класі.

Доречі, в приватних дистанційних школах (таких як наша онлайн-школа), усі ці перевірочні контрольні, а також ДПА, здаються онлайн.

Впродовж року учні мають право ходити на консультації до вчителів за потребою. У державних школах законодавство передбачає продовжуваність однієї консультації на рік з кожного предмету - 15 хвилин. В інших час консультацій варіюється залежно від потреб дитини та обраного пакету навчання.

Як відбувається процес переходу на дистанційне або сімейне навчання? Які документи потрібні?

Для переходу на сімейну форму навчання батькам достатньо написати заяву в школу. При цьому державна школа не зобов’язана організовувати для дитини онлайн уроки (ані в режимі реального часу, ані у форматі відеозаписів), але має видати підручники та надавати консультації вчителів.

Якщо ж ви бажаєте, щоб на домашньому навчанні дитина приймала участь у LIVE-уроках, спілкувалася з однокласниками та вчителями, потрібно визначитися з приватною дистанційною школою.

Тут може бути два варіанти - лише підключитися до матеріалів приватної школи, залишаючись у своїй школі, або повністю перейти до дистанційної школи з прикріпленням до неї. У другому випадку приватна школа повинна мати ліцензію закладу освіти, як, наприклад, Школа 977.

При переході та оформленні до ліцензованої дистанційної школи вам необхідно буде взяти в своїй школі особову справу учня, медичну справку, свідоцтво досягнень (табель) або виписку з поточними оцінками, написати заяву про зарахування та підписати договір з новою школою.

Що робити, якщо державна школа відмовляється надавати документи (особову справу, табель) для переходу до приватної дистанційної школи?

Ваша школа має право відмовити тільки в одному випадку - якщо школа, до якої ви будете переходити, НЕ надала довідку-підтвердження про готовність зарахувати учня. У нашій школі, для прикладу, цю довідку ви отримуєте одразу, як тільки повідомили нашим адміністраторам про своє бажання перейти до нас.

Що потрібно для того, щоб дитина отримала якісну шкільну освіту на дистанційному або домашньому навчанні?

По-перше, потрібен дорослий, який буде займатися навчанням дитини. Це стосується як звичайної, так і дистанційної школи. Має бути контроль навчального процесу.

Варто чітко розуміти: повністю власними силами освоїти шкільну програму здатні тільки високомотивовані діти, і те лише ті, що навчаються вже у старших класах і мають навички тайм-менеджменту та самоорганізації. В інших випадках велику частку свого часу має виділяти мати, батько або інша доросла людина, яка зможе відстежувати прогрес у навчанні та допомагати дитині.

Щоб полегшити це завдання батькам, у нашій школі є спеціальний пакет “Онлайн-учень”, у якому діти відвідують онлайн-уроки у LIVE-режимі. І хоч усі матеріали для навчання ми надаємо у всіх тарифних пакетах, за результатами 5 років роботи ми бачимо: більшість дітей краще засвоює знання, коли є інтерактив. У більшості таких класів займається до 10 дітей. Живе спілкування з учителем та однокласниками сприяє активності учнів, обміну думками, дискусіям, завдяки яким матеріал краще запам’ятовується.

При цьому є також велика кількість достатньо самостійних учнів, яким подобається сам процес пізнання або спілкування їм потрібно менше через зайнятість у професійному спорті, сімейному бізнесі, активному мандрівному способі життя родини тощо. Для цих дітей у нас створено пакети “Учень” та “Екстерн”. В кожному з них є певна кількість онлайн-консультацій з учителями у реальному часі, але всі інші матеріали надані у форматі відеозаписів, презентацій та тестів.

І тут ми приходимо до другого моменту: важливо забезпечити дитину комп’ютером або ноутбуком та потурбуватися про безперебійний інтернет.

Третій, теж суттєвий момент - матеріали для навчання. Ви, звичайно, можете отримати базові підручники у своїй школі, але навіть якщо ви вже прикріплені до державної школи, ми рекомендуємо хоумскулерам додатково записуватися до дистанційної школи, щоб мати презентації, тренувальні додатки та відеозаписи уроків. Це знімає значну частину навантаження з батьків та звільняє час для творчості та дозвілля з дитиною.

Словом, якщо для вас важливо, щоб дитина отримала якісні знання в онлайн-форматі, ми раді будемо бачити вас у нашій дистанційній школі 977! Телефонуйте або пишіть нам у будь-який месенджер:


+380 (99) 1500 977 

+380 (63) 1500 977

+380 (67) 1500 977

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дистанційне навчання #онлайн школа #школа 977
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...