• Главная
  • Олександр Мазурчак: "Уряд створює тарифного монстра, який поставить під загрозу виживання українців взимку"
Политические новости
11:00, 10 августа
Надежный источник

Олександр Мазурчак: "Уряд створює тарифного монстра, який поставить під загрозу виживання українців взимку"

Политические новости

Штучним банкрутством державних теплогенеруючих підприємств і їх передачею НАК «Нафтогазу» уряд створює небезпечного монополіста теплогенерації, який поставить під загрозу виживання мільйонів українців взимку. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край» Олександр Мазурчак.

«4 серпня 2021 року Кабінет міністрів схвалив постанову щодо передачі в управління «Нафтогазу» корпоративних прав шести теплових електростанцій: Сєвєродонецької, Одеської, Криворізької, Херсонської, Миколаївської і Дніпровської. Зроблено це замість перегляду кабальних умов, які Нафтогаз виставив перед ТЕЦ. І тепер влада віддала долю людей у дуже умовно державну компанію, де рішення приймають іноземці, зацікавлені лише у власних мільйонних преміях», — наголосив Олександр Мазурчак.

За словами співголови «Нашого краю» через непідйомні умови закупки газу ці ТЕЦ заявили, що не зможуть відпускати українцям тепло з початком опалювального сезону.

«Пропонована ціна Нафтогазом 7,42 грн/м3 на третину вища за ту, що закладена у тариф на тепло, бо з 2019 року в тарифі закладена ціна 5,6 грн/м3. Об’єм газу, який ТЕЦ зможуть придбати за такою ціною, задовольнить лише близько 80% потреб населення. Решту 20% газу теплоенерго змушені будуть закуповувати на «ринку» за ціною 18-20 грн/м3. Ну і нарешті — Нафтогаз вимагає передоплати за газ, а теплоенерго отримують оплату від населення лише через 40-45 днів після його реалізації. У когось ще є сумніви, що умови створені спеціально, щоб теплогенеруючі підприємства «здавалися» Нафтогазу?», — наголосив Олександр Мазурчак.

Співголова «Нашого краю» попередив, що апетити Нафтогазу лякають. З кожним роком НАК продовжує монополізувати все більше сфер діяльності.

«Практично 100% газу державного підприємства «Укргазвидобування» викуповується Нафтогазом за низькими цінами на рівні 3 грн/м3 та перепродується за цінами від 7,42 до 13 грн/м3. Менше ніж за рік, Нафтогаз збільшив свою частку на роздрібному ринку у 9 разів. І це при тому, що за даними фінансових звітів, цей напрям діяльності у Нафтогазу збитковий — мінус 25 млрд грн за 2 роки. При цьому Нафтогаз за іноземної наглядової ради провалив роботу за всіма напрямами — зменшується видобуток газу, збиткова діяльність на роздрібному ринку, загальні збитки в мінус 19 млрд грн в 2020 році. Де гарантія того, що Нафтогаз дасть собі раду з новим для себе напрямом у сфері виробництва тепла і електроенергії?», — заявив Олександр Мазурчак.

«Наш край» наполягає: Нафтогаз — це паразитуючий посередник та надбудова, яку необхідно ліквідувати, а не перетворювати у монополіста теплогенерації. Водночас уряд повинен переглянути свою помилкову політику щодо збільшення вартості житлово-комунальних послуг, забезпечивши українців доступним теплом за рахунок збільшення видобутку дешевого вітчизняного газу.

Партія вимагає від правоохоронних органів та антимонопольного комітету перевірити діяльність НАК «Нафтогазу» та провести загальнонаціональний аудит теплогенеруючих компаній, щоб зупинити тотальну корупцію та зловживання у цій галузі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...