• Главная
  • Сергій Шахов: субсидію цієї зими отримають лише половина з тих, кому вона потрібна
Политические новости
11:00, 27 июля

Сергій Шахов: субсидію цієї зими отримають лише половина з тих, кому вона потрібна

Политические новости

Уряд перетворив процедуру одержання субсидій на приниження та пограбування, створивши інспекції, які в ручному режимі будуть вирішувати кому давати субсидію, а кому ні. Про це заявив народний депутат, співголова політичної партії «Наш край» Сергій Шахов.

Сергій Шахов: субсидію цієї зими отримають лише половина з тих, кому вона потрібна, фото-1

«Своїми непрофесійними, а подекуди злочинними діями, Уряд створює нову корупційну схему пограбування найменш захищених українців. Уряд запроваджує масову перевірку отримувачів субсидій та претендентів на їх отримання. Відповідний проект постанови Мінсоцполітики розміщено на його сайті. Отже щоб отримати субсидію на комірне, людям доведеться принижуватися перед інспекторами, та доводити своє право вважатися бідними», — заявив Сергій Шахов.

Також нардеп нагадав, що у держбюджеті цього року передбачена сума на субсидії 36,6 млрд грн, що практично дорівнює обсягу 2020 року. Але не враховане зростання тарифів.

«Суттєво зросли ціни на газ для населення, збільшилися і продовжують збільшуватись тарифи на електроенергію, а тепло подорожчає в середньому на 1,5 рази в наступному опалювальному сезоні. Це означає, що бюджету закладеного на субсидії вистачить лише для половини (в кращому випадку) українців, які досі отримували державну допомогу на комуналку. І «зрізати» претендентів на допомогу від держави будуть саме новостворені інспектори», — уточнив народний депутат.

Крім того, на думку співголови «Нашого краю», майбутні інспекції можуть створити нову корупційну схему у системі надання субсидій.

«Інспектори матимуть повноваження здійснювати перевірку в помешканнях одержувачів соціальної допомоги. Також це буде стосуватися і тих, хто претендує на отримання субсидії. Таким чином з’явиться нова форма корупційних поборів, бо інспектори у ручному режимі вирішуватимуть кому призначати субсидію, а кому ні. Зважаючи на обмежену кількість квот для субсидій, це ймовірно, призведе до появи нового корупційного бізнесу «субсидій за відкат», — попередив Сергій Шахов.

На тлі невизначеності та частих змін правил почалися масові затримки по виплаті субсидій за травень-червень. Виплачувати субсидії почали лише в середині липня, а багато субсидіантів їх і досі не отримали – ні за травень, ні за червень.

Сергій Шахов: субсидію цієї зими отримають лише половина з тих, кому вона потрібна, фото-2

«Наш край» вкотре наполягає, що держава зобов’язана надати соціальні пільги усім, хто їх потребує, адже це один із головних принципів Конституції України. Тож штучне скорочення набувачів субсидій є антиконституційним та злочинним. Водночас депутати «Нашого краю» виступають проти створення інспекцій за субсидіями, які втручатимуться в особисте життя людей, принижуватимуть гідність та ймовірно перетворяться на розсадник корупції. Крім того кошти необхідні для створення та оплати праці нових інспекторів краще направити до фонду субсидій, аби виділити допомогу якомога більшій кількості людей, що її потребують.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...