Вистава за мотивами повiсті М. Гоголя "Вій". 
Сценiчна версія -
 Анатоль Фон-Філандра
"Він бачив, де заходить сонце..."

Жертва, чи спаситель? Хто знову рятуватиме світ від зла?

Це історія-притча про людей. Про їх віру і невіру. Про любов і убивство. Про наш хутір, на якому серед нас живе саме зло. Це всім відома історія про бурсака Хому і дочку пана сотника, за повістю «Вій» М. В. Гоголя.  

Сирота – філософ, бурсак Хома Брут випадково заходить на хутір, де відбуваються зовсім не звичні історії. Тут, на хуторі, серед звичайних людей живе відьма – красуня-панночка. Вона знається з потойбічними, з темними силами землі – чортами й демонами. Вона літає, перекидається на собаку, а інколи стає старою бабою, аби  пити кров дорослих та немовлят. Відьма  наводить жах та морок, зачаровує і зводить зі світу молодих хлопців – тих, які торкнули її темне, як безодня серце.

Ця історія починається тут, в зачарованому місці з простим семінаристом Хомою Брутом, майбутнім священиком і майбутнім вбивцею. Фатальна зустріч філософа з молодою відьмою дасть початок ланцюжку подій, від яких холоне кров.  

Дивний сон молодого бурсака про любов панночки перетворився на справжнє жахіття наяву. Вранці він отримує звістку про смерть молодої красуні. І саме філософу доведеться три ночі поспіль читати за нею заупокійну… 

Акторський склад:
Панночка - Надія Ільченко / Наталя Шилова
Хома -  Григорій Бакланов/Артем Атаманюк 
Явтух - Іван Майстренко
Свирид - Сергій Крощенко
Дорош - Роман Григіль
Феська - Ірина Бібік /Алiна Карпенко
Співи - Аліна Карпенко / Анастасія Василькова
Музичне рішення - Олеся Стефаник
Художник - Наталя Біденко
Художник по світлу - Васільков Олександр Альфредович
Хореограф - Ігор Головятин