DE  LIBERTATE, ПРО СВОБОДУ – альбом Хореї Козацької про найбільшу цінність для кожної людини та кожного народу. Добірка пісень-свідчень від часів Мазепи до сучасних творів про Свободу -  особисту, індивідуальну та Свободу національну. Вони неможливі одна без одної,  доповнюють одна одну. А боротьба за особисту свободу для українців часто, а то й завжди, була боротьбою за національну. Обстоювання власних прав і вольностей часто виростало в обстоювання прав і вольностей цілого народу, цілої Вітчизни. Концерт є квіткою в вінець шани й слави усім їм: знаним і незнаним, шляхетним і благородним, сміливим та чесним, усім щирим поборникам та робітникам Духу, борцям за свободу та Права людини, за права та вольності народу нашого, нашої Вітчизни – Руси-України!

В програмі концерту звучать твори Г. Сковороди, літописця 18 століття.  Григорія Грабянкипоетів-романтиків 19 століття, поетів визвольних змагань часів УНР (1917-1921 років), дисидентів-шістдесятників та сучасні авторські творипро одвічну боротьбу за Свободу.

Тара́с  Компаніче́нко - кобзар, бандурист, лірник, дослідник і реконструктор давньої української музики, поет і композитор, громадський діяч, Народний артист України. Засновник і  лідер гурту «Хорея Козацька»

Гурт «Хорея Козацька» виник у 2005 році в Києві. Назва колективу походить від назви музичної пам'ятки «Chorea Kozacky», з клавірної табулатури  1640-го року,  яка збереглась в братиславському  музичному архіві у Словаччині і перекладається як “Танець козацький”. Репертуар охоплює пісні з різних епох: від пізнього Середньовіччя наших днів. Гурт виконує концертні програми музики Середньовіччя, Ренесансу, Бароко, Класицизму, Романтизму. Жанрова різноманітність творів — широка: думи, історичні, героїчні, козацькі, стрілецькі та повстанські пісні, гімни, псалми, канти, романси, марші, духовні концерти тощо. Ансамбль виконує твори на давніх музичних інструментах, українських та європейських, струнних та духових. Неповторне обличчя ансамблю створюють: його унікальний репертуар, чоловіче багатоголосся, самобутнє звучання та віртуозна інструментальна орнаментація.

Склад ансамблю  Хорея Козацька:

Тарас Компаніченко (бандура, ліра, кобза, лютня, спів)Сергій Охрімчук (скрипка, спів)Северин Данилейко (віолончель, спів)Михайло Качалов (фідель, спів)Ярослав Крисько (віуела, барабан, спів)Максим Бережнюк (сурма, сопілки, дуда, спів)

Данило Перцов ( пандора, шалмей, корнет, лізард, дуда, спів)

Концерт Хореї Козацької - це завжди містичний екскурс в незнані світи української музики та культури!