Одесский музей западного и восточного искусства представляє виставку авторів самобутньої Південної школи живопису “Учителю! Хто ми?”, яка присвячена пам'яті народного художника України, лауреата Шевченківської премії, відомого миколаївського митця Андрія Антонюка.

У квітні відбулося відкриття першої виставки у Миколаєві, де видатний живописець жив і відбувся як художник. Згодом в рамках проекту «Південний шлях» експозиція перемістилася у Первомайськ, де народився митець. Зараз же виставка відкривається в Одесі – місті, в якому народний художник України отримав фундаментальні знання в художньому училищі імені М.Грекова, де навчався у метрів живопису. Ці виставки – своєрідна виставкова тріада по рідним і дорогим серцю Андрія Антонюка містам.

Сама ж історія «Південного шляху» бере свій початок в далекому 1997 році, коли в Національному художньому музеї України відкрилася велика експозиція творів п'яти художників: Андрія Антонюка, Володимира Бахтова, Володимира Кабаченко, Олексія Маркітана і Віктора Покиданця. Автори виставки хотіли звернути увагу на значну роль культури в процесі становлення України.
Через 20 років стало зрозуміло, що нехтування культурними зв’язками і розвитком культури обертається втратою самоідентичності, втратою територій. І хід сучасної історії України змушує нас повертатися до першого проекту.
На жаль, сьогодні двоє з п’яти учасників проекту «Південний шлях» – Андрій Антонюк і Олексій Маркітан вже покинули цей світ. Але, приєднавшись до проекту, цей шлях продовжили син народного художника Данило Антонюк та миколаївський живописець Дмитро Молдованов.

Ініціатором виставки став благодійний фонд Андрія Антонюка, і засновники фонду цим проектом стверджують: в відмінностях – єдність.

В експозиції «Учитель! Хто ми?» представлено близько 60 робіт 7 авторів: народного художника України Андрія Антонюка, заслуженого художника України Володимира Бахтова, художників Олексія Маркітана, Віктора Покиданця, Володимира Кабаченко, Данила Антонюка, Дмитра Молдована.