Міська влада спрямувала кошти на утримання та підготовку до реконструкції Дюківського парку в Одесі. На ці потреби з міського фонду охорони навколишнього природного середовища виділили понад 522 тисячі гривень.
Повідомляють в Одеській міській раді.
Парк із понад 200-річною історією
Згідно з документом, фінансування буде спрямоване на об’єкт природно-заповідного фонду місцевого значення — парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва "Дюківський сад". Контроль за використанням коштів покладено на профільні міські департаменти.
Парк має складний багаторівневий ландшафт із терасами, алеями, сходами та великим ставком із островом. Головна алея веде до центрального майданчика з історичними спорудами, які давно стали впізнаваними серед одеситів.
Останніми роками Дюківський сад неодноразово опинявся в центрі уваги через питання оренди території та її подальшого використання. Зокрема, наприкінці 2024 року міська рада через суд намагалася розірвати договір оренди майже 25 гектарів землі в межах парку. Сам парк входить до природно-заповідного фонду України та офіційно внесений до державних кадастрових реєстрів.
Нагадуємо
Укрзалізниця запускає з Дніпра та Києва до Одеси нові швидкісні потяги "Інтерсіті". Причиною є те, що влітку збільшиться калькість охочих відвідати один із найпопулярніших напрямів.
Читайте: Пам’ятку культурної спадщини на Одещині засмітили відходами