Колишнього президента України Віктора Януковича заочно засудили до 15 років позбавлення волі за заволодіння державними мисливськими угіддями «Сухолуччя» на Київщині. Відповідний обвинувальний вирок 20 січня оголосив Вищий антикорупційний суд України.
Про рішення суду повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Колегія суддів ВАКС визнала експрезидента винуватим у заволодінні земельною ділянкою лісового фонду площею 17,5 гектара вартістю понад 22 мільйони гривень.
Суд кваліфікував дії Януковича за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння майном в особливо великих розмірах. Окрім 15 років позбавлення волі, вирок передбачає конфіскацію всього належного йому майна, а також заборону обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на три роки.
У справі також фігурував спільник колишнього президента, якого визнали винуватим у пособництві. Водночас суд звільнив його від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності.
У САП нагадали, що злочинна схема була реалізована ще у 2007 році, коли Янукович обіймав посаду прем’єр-міністра України. Через підконтрольних осіб оформлювалися земельні ділянки, які згодом змінювали цільове призначення та передавалися фірмі, пов’язаній із майбутнім президентом.
У 2009–2011 роках на захопленій території збудували готельно-ресторанний комплекс, який використовувався Януковичем для особистих потреб. Розслідування справи розпочалося після Революції Гідності у 2014 році.
Вирок набуде законної сили через 30 днів, якщо його не буде оскаржено. Оскільки всі обвинувачені перебувають у розшуку, судовий розгляд відбувався у спеціальному порядку — in absentia.
Нагадаємо
Віктор Янукович обіймав посаду президента України з 2010 по 2014 рік. Його правління завершилося після масових протестів Євромайдану, викликаних відмовою від курсу на євроінтеграцію, узурпацією влади та масштабною корупцією.
У лютому 2014 року, після розстрілів протестувальників у центрі Києва, Янукович утік з України. Спочатку він переховувався на півдні країни, а згодом за допомогою російських спецслужб був вивезений до Росії, де перебуває досі.
Після втечі Януковича в Україні відкрили десятки кримінальних проваджень, зокрема за держзраду, незаконне збагачення та привласнення державного майна. Справа "Сухолуччя" стала однією з найрезонансніших у переліку злочинів експрезидента.
Читайте: Юлії Тимошенко вручили підозру в корупції - ЗМІ