“Ідентифікація: МИ”- це серія з 33 портретів-диптихів, виконаних в різних техніках живопису і графіки, що являє творчий авторський підхід у сприйнятті художником моделей, учасників проекту.
Мета проекту – закарбувати людей, які переживають найбільш складні часи разом зі своєю країною, боліють загальнем болем, співпереживають трагічним подіям, що розпочиналися з Революції Гідності та тривають і досі. Проект об’єднав людей різних професій, різного віку, різних за стилем життя, але схожих у патріотичних переживаннях, єдиних у любові до своєї країни, почутті гідності, притаманому нашій нації, людей, які проживають в Одесі, але живуть Україною.

Гостре переживання автора М. Мостовчук подій на Майдані, що вилилися невдовзі у зовнішній воєнний конфлікт, проявилося в рефлексії на тему складного шляху ідентифікації, становлення та етапів розвитку української нації. Стільки людей і стільки історій поєдналися та переплелися у надсильному поштовсі, який зхитнув щось стале та звичне.
У виборі героїв для проекту Марія зверталася до свого кола знайомих активістів, які вже на той момент були об’днані спільними діями. У портретах проявляється індивідуальне «я» кожного героя, участника проекту, у тексті, який додається до картин, звучить його особистий голос, своя історія. У абстракції, яка утворює диптих з портретом проявлено синтез, результат унікальної взаємодії між автором проекту та моделлю під час роботи над портретом і ті важливі думки, спогади, що об'єднали не лише двох людей в студії, а всіх, хто може сказати: я це - "МИ", тобто - об'єктивне. Ось це спільне, що утворюється між індивідуальностями, які формують націю і є суттю проекту, його наповненням. Саме тому, "Самоідентифікація - МИ", не є авторською, персональною виставкою, а своєрідним волонтерством, тільки на цей раз в культурному полі. Це - та робота, яка виконується заради спільної мети - це те, чому вчилися на Майдані.

Такі проекти, як "Самоідентифікація - МИ" є надзвичайно важливими зараз, коли вся країна проходить ідентифікацію, яка єднає людей у любові до Батьківщини, до бажання оновитися, до взаємної запоруки, і живе в умовах війни; коли народ каже собі, що він - український, бо вільний.