Нові пригоди музейного сторожа Ларі Дейлі тепер не тільки в Нью-Йорку, а й Лондоні! Після подій другої частини деякі експонати почали вести себе інакше, як ніби життя в них пропадає. Як виявилося, причина в золотій пластині з давнього Єгипту, яка руйнується і її магія вичерпується. Щоб врятувати своїх незвичайних друзів, Ларі їде в Лондон, тому що мумія, яка може допомогти, знаходиться саме там, на виставці природознавства. Якщо золоту пластину не привести в порядок, всі, хто оточував Ларі в музеї Нью-Йорка, замруть назавжди. Але, звичайно ж, подорож головного героя не може обійтися без Атілли, президента Рузвельта і не тільки.

На відміну від інших фільмів, хоча багато хто, напевно, задався питанням, навіщо було знімати третю частину "Ніч у музеї" ще до перегляду трейлера, "Секрет гробниці" це заключна частина трилогії. Ідея випустити триквел прийшла в голову одному з сценаристів по імені Томас Леннон. Він загорівся цим проектом в січні 2010 року, через деякий час після виходу сіквелу. Уже в жовтні 2011 року сам Б. Стіллер офіційно заявив, що фільму "Ніч у музеї: Секрет гробниці" бути, хай він ще на ранній стадії розробки. До кінця 2013 стрічці було дано зелене світло, і стало відомо, що режисером буде все той же Шон Леві.

Для Робіна Вільямса комедія стала однією з п'яти останніх ролей, перед тим як він помер. А ось для Міккі Руні його роль Нуна стала останньою. Так цим двом акторам був присвячений цей фільм. А ще до виходу "Ніч у музеї: Секрет гробниці" продюсери розраховували просунути спін-офф, головними героями якого повинні були стати персонажі Вільямса і Оуена Уілсона. Але з причини трагічної смерті першого ідею відклали. Бен Стіллер крім свого персонажа Ларі Дейлі з'явився у фільмі у вигляді неандертальця Лаа.

Скелет трицератопса був названий ім'ям Тріксі в якійсь мірі на честь динозавра з мультфільму "Історія іграшок 3".